הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 25 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

7/3/2008
תחקיר מספר 858 - SAP מול אורקל - מ-ERP ל-SOA

מאבק אדירים מתרחש בימים אלה בין שתי ספקיות הענק, SAP ואורקל, על ליבת המחשוב הארגוני העתידית. שתי הספקיות שמשמשות היום כ``מלכות`` ה-ERP נאבקות על שמירת מעמדן ואולי גם שיפור עמדה, עם המעבר הצפוי בשנים הקרובות לליבת עסקים מונחית SOA. מאחר ולשתיהן סל רחב ומקיף של פתרונות, ושתיהן מועמדות ראויות, הבחירה לא פשוטה. בנוסף, כאשר ברקע גם מתחרות גדולות נוספות אינן ``יושבות בשקט`` מדובר במאבק מרתק.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
SAP ואורקל הן שתי חברות ענק, המציעות מוצרים רבים המתחרים ביניהן. איך יכול ארגון להחליט במוצרי איזו חברה לבחור? האם יש יכולת לשלב בין מוצרי שתי החברות? ומדוע, בעצם, לא לבחור בחברות אחרות, קטנות יותר, שאולי יתאימו יותר לארגון?
תחרות חדשה ומעניינת

התחרות בין SAP ואורקל מתחממת והיא תחרות על ליבת המחשוב הארגוני העתידי. זה הוא מצב חדש עבור שתי חברות שלפחות מבחינה היסטורית לא היו יריבות ומוצריהן נחשבו בעבר למשלימים.

התחרות החלה כשב-2004 חיזקה אורקל את התעניינותה ביישומים ארגוניים. מדובר בשתי חברות ענק, המציעות מוצרים לליבת הפעילות העסקית ומכאן חשיבותם. שתיהן מציעות פתרונות בתחום ה-ERP וה-CRM, יישומים עסקיים ואינטגרציה. אורקל מתמחה גם בבסיסי נתונים וניהולם. מאחר ואין בידינו נתונים מדוייקים שמאפשרים לקבוע בוודאות מי המובילה בכל תחום, בחרנו להביא את הדברים שמצאנו במקורות שלנו וכן דברים שנמסרו לנו על ידי דוברי החברות.

מוקד עיקרי לתחרות, הם שני מוצרים מובילים: אורקל עם Oracle Applications המבוסס על Fusion middleware (לחברה מוצרים אחרים לתחום ה- SMB דוגמתAccelerate ) ו-SAP עם חבילת יישומים המבוססים על פלטפורמת NetWeaver לשוק הארגוני (לחברה מוצרים אחרים לתחום ה-SMB, דוגמת SAP Business One). ראה ידיעה 858.32.

נכנסות לתחומים חדשים

שתיהן מנסות כעת להיכנס יותר לשוק ה-SMB ולתת ביטוי למגמות מובילות כוירטואליזציה, SOA, Web 2.0, קוד פתוח, צריכת תוכנה כשירות, חיפוש ארגוני ופתרונות בתחום הניידות. בין תחומי התחרות העיקריים בין השתיים כלולים היישומים הארגוניים, BI, MDM, BPM וחיפוש ארגוני.

על כל אלה מנמ"רים ומנהלים רבים מתלבטים כעת בשאלות כמו איך לבחור בין הפתרונות? מה היתרונות היחסיים שלהן? מהם החסרונות והבעיות?

אסטרטגיית הגידול של אורקל מתבססת על רכישת חברות, בעיקר מתחרים. בין השאר נציין את רכישת Hyperion, Peoplesoft ולאחרונה גם BEA. בניגוד לאורקל, רכישת Business Objects ע"י SAP היא הליך יוצא דופן עבורה.

שתי החברות מתחרות גם כנגד שורת ספקיות ענק אחרות, בעיקר IBM ומיקרוסופט. מצד שני, אלה הן גם בנות ברית, במובן זה שיש להן מוצרים משלימים למוצרי SAP ואורקל.

קבוצת SAP בנס טכנולוגיות משמשת החל מ-1994 כנציגת SAP בישראל ומשרדה המקומי. לאורקל סניף מקומי - אורקל ישראל, בראשות משה חורב.
בארץ, נהניתSAP מייצוג משמעותי, בזכות ממשלת ישראל שמהווה לקוחה מרכזית במסגרת פרוייקט מרכב"ה.

על המדף

קבוצת SAP ב-Ness מציעה את מוצרי החברה וגם שרותי התאמות SAP לישראל, תמיכה והדרכה; SAP מציעה שורת הרחבות תואמות ל-NetWeaver המכונות xApps; פתרונות משלימים של לקוחות החברה ושותפיה לפלטפורמת NetWeaver, זכאים להגדרה Powered by SAP NetWeaver; ב-Menahel4u מציעים את Budget One, לשליטה ובקרת תקציב באמצעות SAP Business One ואת SHVA One, מערכת סליקת כרטיסי אשראי דרך Sap Business One; ב-Ness מציעים גם את Object Manager, פתרון למיכון ואכיפת נוהל הפצת שינויים וניהול תצורה בסביבות SAP; ב-Amodat מציעים את Mobile Sales, מערכת מסופונים ניידת עבור סוכני שטח, בעלת ממשק אלSAP Business One, עם כל המרכיבים שסוכן שטח צריך, ומציעה גם את Mobile CRM עבור מקדמי מכירות; ב-R.E.L'S מציעים את Intercompany Solution, פתרון לסנכרון מערכות רב-חברתיות, המרחיב את יכולות SAP Business One בניהול דו"חות באמצעות מנוע תרחישים אוטומטיים, ומיפוי תהליכים ארגוניים; INTER-IT הוא מנוע ממשקים המאפשר למשתמשי SAP Business One העברת וקליטת נתונים מוגדרים ממנה לכל מערכת אחרת.

אורקל ישראל מציעה את מוצרי החברה ושרותי תמיכה, ייעוץ ו-Oracle University; שותפי החברה הגדולים ביישום חבילות ה-ERP וה-CRM הם One1Up מקבוצת One1, אדוונטק, טלדור, IBM ישראל ומטריקס; מעבר לכך, פתרונות משלימים למוצרי אורקל כוללים את: Business & Decision, Demantra, Advantech, מלם תים, Agile, סיסטמטיקס, UPK, Smart IT, iFlex, מטריקס, Retek ו-Glog; יעל תוכנה מציעה שורת פתרונות מבוססי פלטפורמות אורקל; מלם-תים - שותפה של אורקל מזה שנים רבות בתחום ה-ERP ובתחום מסדי הנתונים. חטיבת האורקל של קבוצת מלם-תים מציעה את שרותיהם של עשרות מקצוענים בכל המודולים של Oracle Application ובתחומי ה-BI; ב-Wavelink מציעים את Speakeasy, המאפשר לארגונים להוסיף יכולות קוליות חדשות להתקנים ניידים קיימים, תוך חסכון בעלויות שבעבר מנעו אימוץ פתרונות דומים, וזאת על בסיס פלטפורמת הניידות של אורקל; באורקל נהנים גם משיתוף פעולה עם כ-19,500 שותפים ב-Oracle PartnerNetwork. בנוסף, באורקל משתפים פעולה עם לשכת המדען הראשי וחממות למיניהן, תוך תמיכה בחברות סטארט-אפ שונות במשק הישראלי - חלקן מפתחות מוצרים משלימים למוצרי אורקל.

השלכות התחרות בין SAP ואורקל על המנמ"ר והארגון

במי בוחרים? - החפיפה במוצרים והעובדה ששתיהן ספקיות מבוססות מאוד ואמינות, יוצרת דילמה של בחירה. מסבכת זאת העובדה, שמדובר במוצרים מרכזיים ויקרים לכל ארגון.

שילוב מוצרים - לפי נתונים של אורקל עצמה, יותר מ-30% מלקוחות SAP משתמשים ביישומי אורקל ו/או ביישומים שאורקל רכשה בשלוש השנים האחרונות. מסיבה זו, היכולת לשלב מוצרים משתי החברות, כך שיעבדו יחד ללא פגיעה בפעילות הארגונים היא הכרחית. אורקל השיקה לשם כך חבילה מבוססת SOA המסוגלת לחבר בין יישומים שונים מספקיות שונות ולחברם לתהליכים העסקיים בארגון, באופן שיקל על המנמ"ר.

התחשבות בתכנונים עתידיים - שינויים בתכניות שתי החברות, שנובעים בחלקם מהתחרות ביניהן, משפיעים על לקוחותיהן הקיימים ועל לקוחות פוטנציאליים. המשמעות היא הצורך להתעדכן בכיוונים חדשים מוקדם ככל הניתן ולהיערך מבחינת תכנוני ארכיטקטורה ותקצוב.

חלופות אחרות - חשוב לציין שוב כי SAP ואורקל אינן החלופות היחידות. עם זאת, ככל ששתי הענקיות הללו ממשיכות לרכוש מתחרות קטנות, כך מצטמצמות החלופות. מאחר ורוב הארגונים בארץ ובעולם משתמשים בפתרון זה או אחר של אחת משתי החברות הללו, חשוב תמיד לבחון האם בחירה במוצר/שירות של ספקית אחרת משתלב כראוי במוצרי אורקל או SAP שכבר קיימים בארגון.

לסיכום

לסיכום - כל בחירה בין השתיים תהיה בחירה טובה. ביחד עם זה, מידת ההתאמה של סל הפתרונות של כל חברה לחזון הארגוני, תשפיע על מידת התרומה של ה-IT לליבה העסקית.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
התחרות בין אורקל ו-SAP מתחממת
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. באילו תחומים מתחרות SAP ואורקל?
2. מהן שתי הגישות האסטרטגיות השונות מהותית של שתי הספקיות?
3. מה הייחוד של כל אחת מהן?
4. מה תהיה השפעתה המיוחדת של ה-SOA במאבק?
5. מיהן ה"טוענות לכתר" שנושפות בעורפי שתי הענקיות?
6. מה ההשלכות של בחירת מוצרי אחת החברות עבור המנמ"ר והארגון?
7. עם אילו מגבלות ואתגרים נאלצות החברות להתמודד?
8. איזה טיפים עשויים להועיל בבחירת פתרון?
9. אילו פתרונות משלימים ניתן למצוא למוצרי כל אחת?
10. מה ההבדל בין שתי החברות מבחינת תרבות ארגונית?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב