הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 25 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

28/2/2008
תחקיר מספר 857 - ניהול עדכונים בדרך חכמה

עדכונים שוטפים הם חלק בלתי נפרד מתחזוקת מערכות המחשוב. יש להם השלכות לאבטחה, יציבות מערכות, ביצועים והמשכיות עסקית. משימת ניהול העדכונים עלולה להיות מסובכת למדי כאשר לא מתכננים זאת כראוי, היא עלולה להטות את זמנך היקר, לעבר משימות טכניות לא-פרודוקטיביות, במקום לקידום העסקי של הארגון. מצד שני, אם לא תדאג לעדכן כראוי, אתה ``מזמין`` הסתבכויות עם באגים ונזקי אבטחה, שירחיקו אותך מהעיקר ויסכנו את הארגון.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
עדכונים שוטפים הם חלק בלתי נפרד מתחזוקת מערכות המחשוב. יש להם השלכות לאבטחה, יציבות מערכות, ביצועים והמשכיות עסקית. משימת ניהול העדכונים עלולה להיות מסובכת למדי כאשר לא מתכננים זאת כראוי, היא עלולה להטות את זמנך היקר, לעבר משימות טכניות לא-פרודוקטיביות, במקום לקידום העסקי של הארגון. מצד שני, אם לא תדאג לעדכן כראוי, אתה "מזמין" הסתבכויות עם באגים ונזקי אבטחה, שירחיקו אותך מהעיקר ויסכנו את הארגון.
ארגון מעודכן ומוגן

מערכות המחשוב דורשות טיפול מתמיד של שגרות תחזוקה, שחלק משמעותי מהן כולל עדכונים שוטפים לתוכנה ולעיתים גם לחומרה. קל "ללכת לאיבוד" בתוך ים העידכונים הזמינים: Patch לתיקוני באגים ופרצות אבטחה, עדכוני תאימות לטכנולוגיות מתפתחות וסטנדרטים חדשים או Service Packs למערכת ההפעלה. האלמנטים השונים שיש לעדכן בארגון כוללים מערכות הפעלה, ישומיים ארגונים, דרייברים (מנהלי התקן) ועדכוני חומרה. רמת הסיבוכיות גדלה, אם יש צורך לעדכן מספר רב של יישומים שונים בארגון גדול. בו בזמן, עדכונים שלא מתבצעים מסיבה זו אחרת ו"נופלים בין הכסאות", עלולים לשמש כנקודת כניסה קריטית של האקרים או של נוזקה, למערכת. כלומר, הנושא בהחלט קריטי ומחייב טיפול יעיל, יסודי ושוטף.

עדכון מערכות יעיל, תורם לבטיחותן, ליציבותן ולמיטוב ביצועיהן ומסיבה זו הוא חשוב ביותר כפעילות שוטפת ומסודרת. בנוסף, הוא עשוי להידרש גם במקרים מיוחדים ובלתי שגרתיים, כמו עדכון מערכות חדשות או כאלה שהותקנו מחדש (למשל אחרי קריסה עקב תקלה).

בכדי לסייע בכך, זמינים עדכונים מהיצרנים, מנגנוני עדכון אוטומטי שמובנים ביישומים עצמם ויישומי עזר, שמטרתם בחינת המערכת, זיהוי העדכונים הנדרשים לה ופירוט העדכונים המתאימים, שזמינים באינטרנט. להתארגנות הכללית לעדכונים שוטפים מבחינת נהלים ושגרות עבודה, יכולות לסייע מתודולוגיות מסודרות לניהול המחשוב, דוגמת ITIL. לפי סקר PatchLink מ-2006, מעל 55% היו מעדיפים שספקי התוכנה יוציאו עדכונים מידיים לפרצות שכבר מנוצלות בשטח על ידי האקרים ועדכונים חודשיים לאלה שלא קריטיות. בשטח, המצב שונה ומורכב.

עדכון מערכת יעיל תורם למיצוי הפוטנציאל שלה בעשרות אחוזים (להערכת שי עובדיה) ומייצב את המערכת טוב יותר, מה שתורם לצמצום נזקים הנגרמים מאי התעדכנות.

התפתחויות שונות וחידושים במחשוב, מציגים היבטים ואתגרים מיוחדים בנושא עדכון מערכות המחשוב. לדוגמא: קוד פתוח מתעדכן בצורה שונה מתוכנה מותגית. מערכות ניידות ומערכות מרוחקות מציבות סיכונים ואתגרים לתהליך. מיקור חוץ ו-SaaS, חוסכים עבודה ויכולים להבטיח עדכון יעיל ובזמן.

מה בעדכון

בעדכונים הנפוצים כיום כלולים: Service packs, עדכונים שגרתיים, עדכון ביוזמת המשתמש, עדכון בעקבות פריצה או קריסת מערכות, עדכונים קריטיים, מערכות הפעלה, מעבדי תמלילים, גליונות אלקטרוניים ומצגות, ישומיי אבטחה ודרייברים שונים.

אלו אופני העדכון העיקריים בהם נוקטים, לעדכון מערכות המחשוב השונות: עדכון בסיוע היצרן / ספק המוצר, עדכון ידני מול עדכון אוטומטי, יישומי עזר לעדכונים, מערכות לגאסי, עדכוני מערכות ניידות ומרוחקות, אתרים המתמחים בעדכונים ועיתונות מקצועית.

פתרונות בולטים

מעבר לפתרונות הקיימים בתוכנות ניהול מרכזיות, אלו מספר תוכנות בולטות שיעזרו לך בניהול שגרת העדכונים: מיקרוסופט מציעה שורת עזרים ופתרונות בנושא זה, דוגמת WSUS 3.0. כלנית כרמון מציעה שרותי מיקור חוץ של ניהול מערכות מחשוב והדרכת ארגונים בנושא זה. Altiris - Patch Management Solution הוא מוצר ניהול עדכונים ארגוני, שגם מתממשק למוצר Altiris Recovery Solution. Ecora Patch Manager - התוכנה מיועדת בעיקר לסייע לארגונים בינוניים וגדולים. Flashupdate - תוכנת עזר לניהול עדכונים. LANDesk Server Manager. Patch Factory. Patchlink. Secunia Software Inspector ו-Updatestar.

ניהול מרחוק

עבודה מרחוק מהווה אתגר מבחינת עדכון מערכות. מצד שני, תחום השליטה מרחוק הוא תחום וותיק ובשל. אם מדובר בספק מיקור חוץ, הוא עשוי לעדכן מערכות מרחוק ביעילות רבה. בכל מקרה, חייבים לוודא שהמשתמש המרוחק מחובר למערכת המעדכנת, קיבל את העדכון והתקין אותו. מאחר והוא עשוי להיות לא מחובר בזמן הפצת עדכון כלל ארגונית, חשוב שלא לחכות לדקה ה-90 בעדכון משתמשים מרוחקים, ועדיף לעשות זאת עבורם במועד מוקדם ככל ניתן.

עדכון מערכות ניידות כגון מחשבי Laptop הינו קל ומהיר כיום, משום שנדרש רק להתחבר לרשת הארגון או לאינטרנט ולהוריד את העדכונים הנדרשים, דרך שרתים יייעודיים לניהול התקנים ניידים (Mobile Servers). הסכנה בעבודה מסוג זה היא הדבקת מערכת הארגון בוירוס שנמצא על המערכת הניידת. מאחר ואלו מערכות רגישות במיוחד מבחינת אבטחה, עדיף שהעדכונים ינוהלו על ידי גף המחשוב ולא מרחוק, בתדירות גבוה יחסית (בזמנים קבועים + התראות למשתמש על עדכונים דחופים). אם הם מנוהלים מרחוק, יש לקחת בחשבון את שאלת רוחב הפס הזמין לתקשורת מולם. עוד היבט, הוא סינכרון בין התקנים ניידים לנייחים, למשל סינכרון רשימת טלפונים או יומן.

עדכון מערכות מרוחקות, כגון מערכות המחשוב בסניף מרוחק של הארגון עשויה להיות משימה מורכבת יותר מאחר והוא נעשה באמצעות האינטרנט, דבר שגורם להאטה, סירבול ולבעיות אבטחה שונות. כמו כן, קיימת התלות בעצם זמינותה של התקשורת. במידה ולא ניתן יהיה להשתמש באינטרנט, אפשר יהיה לעשות שימוש במערכות ניידות לשם עדכון המערכת המרוחקת.

מערכת רחוקה יכולה גם להיות מערכת ביתית אשר נמצאת בבית העובד וחשופה לאתגרים מיוחדים משלה. המחשב עשוי לעבור שינויים, כולל עדכונים לא מורשים, שלא בידיעת העובד (ביוזמת ילדיו למשל). בנוסף, הוא עלול לכלול תוכנות לא מורשות ומסוכנות, דוגמת תוכנות שיתוף קבצים. בסוג עבודה כזה, חלה האחריות קודם כל על העובד, לוודא את אכיפת הנהלים עליהם הוסכם בנידון.

בעדכון טלפונים סלולאריים מתקדמים מדובר על עדכון מערכת ההפעלה שלהם (קריטי) על ידי גף המחשוב ועדכון תוכנות שונות הפועלות עליהם, בהתאם לרמת הקריטיות שלהן. הדבר יכול להיעשות באמצעות יכולות כאלה בתוכנת ניהול מחשוב דוגמת IBM Tivoli (בה רכיב MDist 2 מספק פתרון לעדכון התקנים ניידים, כאשר המשתמש מתחבר לרשת הארגון או לאינטרנט).

עוד היבט אפשרי לנושא העדכונים מרחוק, הוא מצב בו הארגון מספק תוכנה ללקוחותיו, ואז הוא עצמו עשוי להידרש לספק ביעילות עדכונים עבורה.


לסיכום

הבטח שמערכות המחשוב בטוחות, יציבות ויעילות, ופנה לעצמך זמן יקר, בכך שתארגן את משימת ניהול העדכונים ההכרחית, ביעילות מירבית ובמינימום מאמץ.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על עדכונים?
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. כיצד תדע על עדכונים חדשים?
2. כיצד תוודא שאתה מודע לכולם?
3. אילו כלי עזר יסייעו לך בכך?
4. מה מיוחד בקוד פתוח מבחינת העדכונים?
5. כיצד מעדכנים מערכות ניידות?
6. מהן הסכנות הכרוכות בנושא זה?
7. כיצד ניתן להתקין מערכות מחדש ובמהירות, יחד עם כל העדכונים שהצטברו מאז רכשת את התוכנה?
8. כיצד מעדכנים מערכות מרוחקות?
9. כיצד מיקור חוץ מתחבר לתחום זה?
10. מה התועלת המיוחדת ב-SaaS מבחינת עדכונים?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב