הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום ראשון 20 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

7/2/2008
תחקיר מספר 854 - צריכת שירותים מרחוק

בחמש השנים הבאות יגדל שוק ה-Hosted Services פי שלושה ויגיע להיקף של 19.3 מיליארד דולר עד 2011 (גרטנר)! צריכת שירותים מרחוק הופכת פופולארית יותר ויותר וההיצע בתחום זה מתרחב. שירותים אלה מאפשרים צריכת חלק מפעילויות הארגון מספק חיצוני, תוך תשלום חודשי, והם מספקים פתרון לחוסר במומחים בתחומים מסויימים, כמו גם הזדמנות ליהנות מחיסכון משמעותי בעלויות המחשוב. מספר התחומים בהם מוצעים שירותים מסוג זה גדול, וניתן למצוא פתרון מתאים כמעט בכל תחום.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
במקרים רבים, אין לארגון את היכולת להעסיק ולפתח פתרונות בארגון עצמו, בין אם בגלל בעיות תקציב ובין אם בגלל מחסור בכוח אדם מקצועי מספיק. פתרונות הנצרכים מרחוק מספקים מענה טוב לשתי הבעיות הללו, כאשר ארגונים יכולים לשכור שירותים, וליהנות מרמה גבוהה של מגוון שירותים בשלל תחומים.
לשכור ולחסוך

צריכת שירותים מרחוק, בתשלום לפי השימוש, מסמלת מעבר לעולם בו המחשוב הופך ליוטיליטי, מוצר צריכה, ממש כמו מים או חשמל. מגוון השירותים המוצעים במודל זה הנו רחב, והוא כולל שירותי גיבוי, אחסון, אירוח אתרים, אבטחה, תקשורת - והרשימה עוד ארוכה. לעיתים קרובות, ארגונים מבינים כי העסקת מומחים בתוך הארגון היא עסק יקר. מסיבה זו, ארגונים רבים מעדיפים לפנות לחברה חיצונית אשר תספק עבורם שירותים מרחוק. למעשה, מדובר בתת-תחום של מיקור חוץ, בו מוציאים תחומי פעילות מסויימים אל מחוץ לארגון, כך שהארגון עצמו יוכל לחסוך זמן וכסף ולהתמקד בפעילויות הליבה.

נדגיש כי מדובר על מגמה מרכזית וחשובה התופסת תאוצה כחלק מפרדיגמה כוללת להוצאת שירותים החוצה, התוכנה-כשירות (SaaS) ושירותי ווב. כך, צריכת השירותים מרחוק מאפשרת ל-IT להפוך לקומודיטי.

השירותים המוצעים

מגוון שירותים מוצעים כעת לארגונים מרחוק, החל משירותי גישה לאינטרנט, דרך שירותי תמיכה ואבטחה, וכלה בשירותי דטהסנטר. למעשה, יש שני סוגי שירותים עיקריים הנצרכים מרחוק: שירות מחוץ לארגון, המתופעל על ידי הארגון עצמו, כמו שימוש בחבילת CRM מקוונת או אירוח אתר הארגון על שרת השייך לספק; וצריכת שירותים מחוץ לארגון, המתופעלים לחלוטין מחוצה לו - כמו, למשל, אתר המתארח וגם מנוהל (כולל תחזוקה ותמיכה) על ידי הספק.

על המדף

אומניטק - לחברה אגף שירותים מנוהלים, כולל פתרונות עבור תשתיות ופתרונות יישומיים; אינטרנט זהב מציעה שרותי אנטי וירוס, חסימת דואר זבל וגיבוי מקוון; בינת סמך מציעה שירותים מנוהלים לבקרת רשת ושירותי תפעול נילווים; גוגל - Google Apps Premier Edition הוא שירות שכולל יישומי Desktop כמעבד תמלילים, דוא"ל וגיליונות אלקטרוניים; טלדור - שירותים מנוהלים באופן מלא או חלקי, בתחום השירות והתמיכה למחשוב ושירות לקוחות; מטריקס - מציעים פתרונות שירותים מנוהלים בתחום תקשורת נתונים, רשתות מקומיות ומרחביות, אחסון וגיבוי, אבטחת מידע, שירותי חומרה ומגוון שרתים בסביבת מיקרוסופט, נובל, לינוקס וסולאריס; מיקרוסופט מציעה שירותים מרחוק בתחום המייל, כולל סינון, ארכוב, ארכיון והצפנה; Windows Live, חבילת יישומים חינמיים מקוונים, כוללת 15 כלים; נטוויז'ן מציעה שרות גיבוי מרוחק ושרותי אירוח שרתים; סלקום מציעה שרות ניהול ציי רכב ושרות לדיווח נוכחות ומידע על מיקום עובדים באמצעות מכשיר הסלקום שלהם; IBM מציעה את IBM Flexible Hosting, סביבת עבודה לבקרה ודיווח; Med-1 מציעים שירותים לחדרי מחשב, חדרי גיבוי, שירותי תפעול, שירותי תקשורת, ושירותים נלווים בתחום האבטחה, הגיבוי וההמשכיות העסקית; Netcom - שורת שירותים מנוהלים בתחום ניהול הרשת הארגונית, כולל ניהול מרוחק לרשת ארגונית; Oracle מציעים מגוון פתרונות תחת השם Oracle ON Demand; ב-Salesforce.com מציעים את AppExchange, פתרון CRM על פי דרישה; SUN - שירותי ניהול תשתיות, רשתות, יישומים ודטה-סנטר; Webox - השירותים Hosted Exchange 2007 ו-Hosted CRM 4.0 מהווים אלטרנטיבה לרכישת ותחזוקת שרת ארגוני; WebGate - שירותי גיבוי מידע באופן מוצפן ואוטומטי, דרך האינטרנט.

יתרונות רבים

מדובר במודל המספק שורת יתרונות לארגונים היכולים היום לבחור את אלה המתאימים להם ביותר, וליהנות מתשלומים נוחים, הנפרסים לאורך זמן, בנוסף על גמישות ומקצועיות גבוהה. על רקע המעבר לעולם נייד, בו כולם רוצים להתחבר ליישומים מכל מקום, נוצרה מגמה של צריכת שירותים מרחוק דרך האינטרנט. כאן חשוב לציין את תרומת גוגל לנושא, אשר מציעה מכלול שירותים באינטרנט, המהווים חלופה לכמה וכמה יישומים משרדיים שהיו בעבר זמינים רק על גבי ה-Desktop. מגמות נוספות המשפיעות על התחום הן התעוררות השוק לפתרונות חדשים עקב דרישות מצד הלקוחות לשיפור ההיצע בתחום; וכן פתרונות המאפשרים לשלב בין שירותים הנצרכים מרחוק לבין יישומים הנמצאים בארגון עצמו.

הכל על ה-SaaS

SaaS או Sofrware as a Service הוא מושג המתייחס לתוכנה המוצעת ומנוהלת על ידי ספק זה או אחר, כאשר הלקוח משתמש בתוכנה דרך האינטרנט. הלקוח עצמו "שוכר" את התוכנה, בדרך כלל עבור תעריף חודשי מסויים. מונח נוסף שנפוץ ל-SaaS הוא Hosted Software.

אחד היתרונות הברורים שמציע ה-SaaS על פני התקנות on-premise היא העלות הנמוכה. ברוב המקרים, הלקוח משלם תעריף חודשי פר משתמש. חיסכון נוסף נובע מהעובדה שאין צורך ברכישת חומרה נוספת או תשתיות מיוחדות, ואין בדרך כלל צורך לשלם לאנשי ייעוץ. יש מספר יוצאי דופן, כמו למשל פתרונות CRM מסוג SaaS, שהנם מעט מורכבים יותר.

התועלות ברורות, אך חשוב לזכור כי יש סיכון מסויים ב-SaaS, בכל הנוגע לאבטחה. בעולם העסקי של היום, שבו לא ניתן עוד להתעלם מתקנת ה-SOX, שימוש בפתרונות SaaS עלול ליצור בעיה עבור ארגונים בבואם לאמת מידע ותכנים, כולל שמירה על פרטיות וסוגיות בעייתיות נוספות.

לפי Gartner, עד 2011 רבע מהתוכנות העסקיות החדשות יוצעו במודל SaaS. לפי Cutter, כ-30% מהארגונים הגדולים בארה"ב משתמשים במודל SaaS, ו-92% מהם מביעים שביעות רצון גבוהה מהמודל. לפי Yankee Group, כל שרמת הניידות בארגון גבוהה יותר, כך עולה רמת אימוץ מודל זה.

לסיכום
לפי Gartner, מודל צריכת השירותים מרחוק עבר דרך ארוכה, והפך לאחרונה לנורמה. בעבר הלא רחוק, מודל זה לא הצליח "לתפוס", והחברות שהציעו שירותים מרחוק היו בעיקר חברות קטנות וסטארט-אפים. כיום, חברות גדולות נכנסות לתחום, כולל IBM, מיקרוסופט וגוגל.

שימוש בפתרונות מרחוק מאפשר לחסוך בעלויות, ליהנות מרמת מקצועיות גבוהה, ולפנות זמן חשוב לטיפול בפעילויות הליבה. לכן, כדאי להשקיע זמן ולבחון באילו מפעילויות המחשוב הנוכחיות, תוכל להפיק מכך ערך מוסף.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
למה כדאי לצרוך שירותים מרחוק?
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. אילו שירותים מוצעים לצריכת ארגונים מרחוק?
2. כיצד, אם בכלל, מושפע תפקיד המנמ"ר מפופולאריות השירותים המוצעים מרחוק?
3. אילו חידושים מציע עולם ה-SaaS?
4. כיצד משפיעה מגמת הניידות על צריכת השירותים?
5. מה הן המגמות והחידושים הנוספים שמשפיעים?
6. אילו תועלות כלכליות גלומות בכך?
7. אילו מגבלות ואתגרים טומן בחובו תחום זה?
8. כיצד בוחרים תחומים להוציא לשירות חיצוני?
9. איך בוחרים ומיישמים פתרון כזה שלב אחר שלב?
10. מה הוא ITaaS?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב