הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 25 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

31/1/2008
תחקיר מספר 853 - היה ב-2007 יהיה ב-2008

ממשיכים קדימה - זאת תמצית התחזית שלנו לשנת 2008. גם אם צפויות הפתעות פה ושם, לא נראית כרגע תפנית דרמטית לכיוון מפתיע. ברמת על צפויה להמשך מגמת ``התחברות`` ה-IT לעסק. מצד שני יש הצופים לאי-ודאות כלכלית שתשליך על תקצוב המחשוב והמשך הצמיחה של אגף ה-IT.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
2008 מתחילה עם לא מעט אי-ודאות והמלצות להצטמצם מעט, ולפחות להכין תקציבי גיבוי. עם זאת, את ההתקדמות הטכנולוגית לא ניתן לעצור, כך שהשנה נראה עוד חידושים, הוירטואליזציה תהפוך פופולארית מאי-פעם, תוכנה כשירות (SaaS) וכלי Web 2.0 ישמשו יותר ויותר גפי מחשוב, וסך הכל נראה קבלת שירותים בזמן-אמת דרך שלל התקנים ניידים.
מגמות ב-2008

• תפקיד המנמ"ר - לפי Gartner, תפקיד המנמ"ר ותפקיד מחלקת ה-IT צפויים להשתנות שינוי ארוך-טווח, שיסתיים רק ב-2010-2012. במסגרת השינוי יפנה מערך ה-IT לשני כיוונים מנוגדים: התמקצעות ואוריינטציה כלכלית-עסקית.

• שינוי במודל העסקי - צורת החשיבה בארגוני ה-IT תהפוך ב-2008 ליותר "וובית", באופן שישפיע על הארכיטקטורה של פיתוח התוכנה, מה שיציב בפני חברות התוכנה הותיקות אתגר של שינוי המודל העסקי.

• וירטואליזציה - וירטואליזציית תשתיות צפויה להפוך לטכנולוגיה הדומיננטית במרכזי מחשבים במהלך השנתיים-שלוש הקרובות, מה שידרוש שינוי משמעותי בתרבות הארגונית. לפי Saugatuck Technology, עד 2010, לפחות 30% מהתשתיות הלא-דסקטופיות ב-IT יעברו לוירטואליזציה (עלייה מ-5% בלבד ב-2007), Butler Group.

• תמורות ב-ERP - ה-ERP הפך לנורמה, וב-2008 ארגונים לא יטמיעו מערכות חדשות אלא ירחיבו מערכות קיימות. STKI.

• מיקור חוץ - ב-2008 נראה בשוק כוח האדם החיצוני בישראל מגמה של קליטת עובדים לתוך הארגונים והוצאת חבילות עבודה באחריות כוללת לספקים. צוותי פיתוח יהיו מורכבים לרוב מצוות פנימי יחד עם כוח אדם פרויקטלי, STKI.

• בתוכנה - לפי IDC, שנת 2008 צפויה להיות שנת התוכנה, עם צמיחה של 8% לשוק התוכנה בישראל, יותר מכל שאר ענפי ה-IT.

• Web 2.0 - תחום שכדאי לשים לב אליו השנה הוא כלי Web 2.0, בעיקר אתרי רשתות חברתיות. לפי eMarketer, ב-2007 הסתכמו ההכנסות של רשתות חברתיות אמריקאיות ב-920 מיליון דולר, וב-2008 צפויות הכנסות אלה לגדול ב-70% ל-1.56 מיליארד דולר.

• התוכנה כשירות - מגמת ה-SaaS צפויה להימשך גם ב-2008, כאשר מיקרוסופט ו-IBM יהיו בין מובילות הענף העיקריות, וכמות גדולה של ספקי טכנולוגיה יציעו מוצרים ומודלים חדשים, המותאמים לעידן הרשת, IDC.

• קוד פתוח - יוניסיס צופה כי ב-2008 מנמ"רים ירחיבו את השימוש בפתרונות קוד פתוח עבור חידוש סביבות IT, והקוד הפתוח יהפוך יותר ויותר לחלק מפתרונות ארגוניים משולבים במארג הליבה של תשתית ה-IT. לפי IDC, כשליש מהארגונים מתכוונים להשקיע בקוד פתוח ב-2008, כאשר שרתי לינוקס מסוגים שונים כבר מותקנים ביותר ממחצית הארגונים בארץ.

• מחשבים אישיים וניידים - מכירות המחשבים האישיים יצמחו ב-2008 ב-8%. בארץ תהיה התחזקות של השוק, בעיקר במכירות של מחשבים ניידים. שוק השרתים צפוי לגדול ב-5.1%. בתחומי ציוד רבים יראו שחיקת מחירים עולמית וחידושים טכנולוגיים המייעלים ניצולת חומרה, IDC ישראל.

• אבטחה - לפי מק'אפי, ב-2008 צפויה עלייה חדה באיומים על מערכת ההפעלה ויסטה; התרחבות האיומים ברשת גם לטכנולוגיות כמו VoIP ותוכנות למסרים מיידים; והמשך פעולות זדוניות מתוחכמות יותר המופעלות על ידי ארגוני פשע (ראה עוד בידיעה 853.52). 120 מדינות מפתחות היום דרכי תקיפה מקוונות, שנועדו לפגיעה בתשתיות של מדינות אחרות. התוצאה האפשרית: "מלחמה קרה" באינטרנט.

• ניהול תוכן - לפי Gartner, שוק תוכנות ניהול התוכן (ECM) צפוי לגדול בשיעור שנתי של 12% עד 2010, כאשר 2007 הסתיימה עם 12.8% גידול. פתרונות לניהול תכנים יהפכו חיוניים, ויוטמעו ב-60% משולחנות העבודה בארגונים.

• מגמת ההצטרכנות - השנה תגבר מגמת ה-Consumerization, בעיקר של המשתמש הסופי האישי, עם קבלת שירותים בזמן אמת, דרך התקנים ניידים ואוטומציה של המחשוב, לפי Gartner.

• גאדג'טים אינטרנטיים - לפי IDC, ב-2008 יתרחב השימוש בגאדג'טים אינטרנטיים אשר ימלאו את הפער הקיים בין מחשבים ניידים לטלפונים חכמים, באופן שיאפשר לתוכן אינטרנטי לפרוץ את גבולות הרשת. ב-IDC מאמינים כי האיום מצד הגאדג'טים הללו, כמו גם סביבות פיתוח פתוחות כמו ה-Android של גוגל, יאלצו את מפעילי הרשתות הסלולאריות לפתוח את הרשתות לכל מכשירי הקצה והיישומים.

מגמות ב-2007

• תפקיד המנמ"ר - לא רק שתפקיד ה-CIO השתנה ב-2007, מתפקיד טכנולוגי בלבד לאיש רנסאנס עם אוריינטציה עסקית, אלא שבמפתיע הוחלשה השפעתו. לפי סקר ה-Society for Information Management, היקף המנהלים בגף המחשוב המדווחים ישירות ל-CEO צנח דרמטית ל-31%. עם זאת, על פי פורסטר ריסרץ', הטובים שבהם יובילו בשנים הקרובות את השרותים התפעוליים של הארגון. חלקם יהפוך ל-COO ובארגונים המגישים שרותים טכנולוגיים, חלקם יכוונו עצמם לתפקיד ה-CEO.

• מגמות מפלגות - ב-IDC טוענים כי שורה של מגמות עצבו מחדש את פני שוק המחשוב. מגמות אלה כוללות אספקה באינטרנט, פיתוח בקהילות, חבילות פתרונות ושווקים מתפתחים.

• מיזוגים ורכישות - ב-2007 ראינו לא מעט מיזוגים ורכישות משמעותיים. ענקית הרישות 3Com נרכשה על ידי החברות Bain Capital ו-Huawei. סאפ רכשה את Business Objects, אורקל רכשה את Hyperion ו-BEA. יצרנית התקשורת Avaya נרכשה על ידי Silver Lake ו-TPG תמורת 8.2 מיליארד דולר.

• וירטואליזציה - למרות שהשימוש בוירטואליזציה בארגונים גדל, הרי שניהול בלתי יעיל של מרכזי מחשבים וסביבות וירטואליות המשיך להיות נטל (לפי Lighthouse Research). ספקיות מובילות בתחום הוירטואליזציה חברו ליצירת סטנדרט חדש לאחסון ה-Virtual Machine Images.

• SOA - לפי Aberdeen Group, ה-SOA משתלמת ומוכיחה עצה, מה שהתבטא בתפוקה משופרת ובהוזלת עלויות פיתוח.

• XP מול ויסטה - במהלך 2007 נמכרו בישראל כ-180,000 מערכות חלונות ויסטה. במגזר הארגוני התבצעו פרוייקטי הטמעה של ויסטה בהיקף של אלפי תחנות. למרות זאת, השנה מסתכמת בקביעה ברורה - רוב הארגונים לא מעוניינים עדיין לעבור למערכת ההפעלה החדשה, מאחר ואינה מציגה די שיפורים שמצדיקים זאת. מיקרוסופט מצידה "דוחפת" והודיעה כי תפסיק לשווק את חלונות XP ב-30 ליוני השנה.

• SaaS - חברות רבות החלו להציע פתרונות במודל SaaS. Adobe הודיעה כי תציע מוצרים כשירותים מקוונים; מיקרוסופט השיקה את Windows Live והעלתה את אופיס לאינטרנט במסגרת Office Live Workspace וגוגל הציעה מגוון מוצרים ושירותים במודל זה.

• קוד פתוח - שנה עמוסה לקוד הפתוח: מיקרוסופט טענה כי במסגרת תוכנות קוד פתוח הופרו 235 פטנטים שלה; סאן העבירה את סולאריס לקוד הפתוח; נובל ו-RedHat, ספקיות לינוקס נתבעו על הפרת פטנטים ע"י IP Innovation ו-Technology Licensing Corporation.

• מחשבים ניידים וזולים - הנסיון של OLPC (פרוייקט "מחשב לכל ילד") למכור מחשבים ניידים ב-100$ לעניים במדינות מתפתחות, הגיע בינתיים למצב בו המחיר הוא 200$ למחשב, אך גם הניע מגמת הוזלה רחבה כתגובה לו. אינטל נטשה את הפרוייקט, אך החלה למכור את המחשב הנייד שלה, ה-Classmate, למדינות מתפתחות תמורת כ-200$.

• אבטחה - עשרת איומי האבטחה הבולטים ב-2007 לפי סימנטק היו: פריצות לנתונים; איומים על ויסטה; דואר זבל עם הופעה של PDF כמטרד חדש; ערכות תקיפה מקצועיות דוגמת MPack וערכות כלי פישינג; 18% גידול באתרי פישינג ייחודים; Bots ו-Botnets לשליטה במחשבים מרחוק; נקודות תורפה וניצולי Web Plug-in; מכירות פומביות למכירת מידע על פרצות ונקודות תורפה; והתפתחות הטכנולוגיה הוירטואלית ללא התעמקות מספקת בהשלכות האבטחה של טכנולוגיה זו.

• התאוששות מאסון - בפורסטר מצאו כי יש מקום לשיפור במוכנות ארגונים בעולם להתמודדות עם התאוששות מאסון. ל-27% מארגוני הענק לא היה אתר גיבוי חלופי, ו-40% מהארגונים בדקו תוכניות אלה רק אחת לשנה.

• Web 2.0 - למרות שרבים חיכו להתפוצצות הבועה, ב-2007 הפכה ה-Web 2.0 לרלוונטית, בעיקר בזכות כלי שיתופיות (מסרים מיידים, wiki, בלוגים) שהקלו על עבודת צוותים מרוחקים גיאוגרפית.

• פרטיות - ב-2007 נחצה קו בכל הקשור לפרטיות ונראתה שורה ארוכה של אירועי איבוד מידע רגיש.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה צפוי לנו ב-2008?
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מדוע שנה זו עלולה להיות גרועה מקודמתה?
2. באיזה תחום דווקא תעלה 2008 על קודמתה?
3. אילו חידושים טכנולוגיים צפויים לנו ב-2008?
4. איזה המלצות חשובות יש לנו עבור מנהלי המחשוב?
5. מה קרה ומה יקרה בשוק התקשורת?
6. איזה הפתעות מחכות בתחום האינטרנט?
7. מה יוטמע ב-60% משולחנות העבודה בארגונים?
8. איך כדאי להכין את התקציב ל-2008?
9. אילו טכנולוגיות לא הצליחו להמריא ב-2007?
10. מה צופות חברות המחקר בתחום האבטחה השנה, ואיך כדאי להיערך לכך?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב