הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 12 אוגוסט 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

17/1/2008
תחקיר מספר 851 - שולחן עבודה בכל מקום

שולחן עבודה נגיש מכל מקום ובכל זמן, זאת ההבטחה החדשה של עולם המחשוב. מחזק טענה זאת מחקר של גרטנר הטוען כי 90% מעובדי הידע יעבדו מכמה מקומות שונים עד סוף העשור ולא רק מהמשרד. האפשרויות הרבות, שלל היישומים המשרדיים המקוונים המאפשרים עבודה מרחוק, השלכות ווב 2.0, לצד סיכונים חדשים, חלקם בעיתיים מאוד, מאתגרים נושא זה, לחשיבה רחבה ועמוקה.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
העובדה שיותר ויותר ארגונים נאלצים להתמודד עם בעיית הניידות והעבודה מרחוק, הובילה לרצון למצוא פתרונות אשר יאפשרו עבודה על שולחן העבודה (desktop) הספציפי של העובד גם מרחוק, על גבי מחשבים או התקנים ניידים אחרים, ולא רק על גבי המחשב האישי/הנייד של העובד. הפתרונות הללו מציעים כעת גם חלופה ליישומים משרדיים רבים, ומאפשרים שיתופיות בין צוותים מרוחקים.
עובדים מרחוק

תפישת שולחן העבודה הנייד הולכת וחודרת למיינסטרים, והיא צפויה להתרחב בשנים הקרובות. שולחן עבודה נייד, בין אם מדובר בשולחן עבודה מקוון הזמין באינטרנט, שולחן ב-PC אליו ניגשים מרחוק או כזה שמובנה בהתקן USB, מאפשר לעובדים רבים לעבוד מחוץ למשרד תוך שמירה על ניידות מכסימאלית. בו בזמן, מצטמצמת הפגיעה בפרודוקטיביות, שעלולה להיגרם עקב המעברים ממקום עבודה אחד לשני. חשוב להבין, שמדובר בשינוי פרדיגמה משמעותי, בו המידע כבר איננו ממוקם ומוגן בתוך הארגון בלבד ולכן הוא חשוף יותר לתקיפה. ניידות זו, שמתרחשת גם ללא תכנון (ביוזמת העובדים עצמם), מציגה סיכונים חדשים ומחייבת שינוי בגישה, לשם ניהולה היעיל.

פתרונות בתחום

פתרונות רבים מוצעים בתחום התוכנה כשרות ומאפשרים לגשת לתוכנות אלה מכל מחשב בו יש חיבור לאינטרנט. Google Apps לדוגמא, מאפשר לפתוח חשבונות משתמשים מותאמים אישית, הכוללים גם שימוש ב-Gmail, Google Talk ו-Google Calendar, לעבוד עם משתמשים אחרים, לשתף קבצים ופעולה בזמן-אמת. לצד Google Docs, הגיליון האלקטרוני שלהם ועוד, מתקבל סל פתרונות רחב. פתרונות קוד פתוח מוסיפים לכך, בכך שהם מאפשרים התקנה חוזרת מכל מקום, ללא מגבלות רישוי ולרוב זמינים מיידית להורדה מהאינטרנט.

דחיפה נוספת מגיעה מצד Web 2.0, דרך הרחבה ושיתופיות בשולחן העבודה, בעזרת כלים ושיטות כמו Ajax, Wiki ו-Mashups. הפופולאריות של הפס הרחב והשימוש בהתקני USB מתקדמים ו"חכמים" עליהם ניתן לשים שולחן עבודה "נייד", הם כוחות דוחפים נוספים בכיוון זה.

כלי Web 2.0

לכלי Web2.0 רבים יש השפעה חשובה על שולחנות עבודה ניידים, בעיקר בכל הנוגע ליישומים משרדיים:

• בלוגים - כלי מוכר המאפשר לספק מידע כללי נוסף ללקוחות אשר מעוניינים להתעמק עוד. הבלוג מאפשר גם להפוך את האינטראקציה עם הלקוחות לאישית יותר, על ידי הוספת מידע מעבר לנתונים טכניים.
• כלי שיתופיות - אתרים רבים מציעים כעת שירותי שולחנות עבודה מקוונים, המאפשרים עבודה שיתופית של חברי צוות מרוחקים גיאוגרפית על מסמכים, מצגות וגיליונות אלקטרוניים. אחת הדוגמאות לכך היא CentralDesktop, אתר שיתופיות לצוותים העובדים על פרוייקטים, כולל יישומים משרדיים כמו עורך מסמכים, מנהל משימות וכדומה -
www.centraldesktop.com
• Wikis - שיטה זו לבנייה מהירה של מאגרי מידע ואתרים, מאפשרת לגולשים (ובמקרה זה לעובדים) להיות אחראיים על התוכן, באופן המאפשר שיתופיות ברמה גבוהה, בין צוותים מרוחקים, כאשר גם כאן יש יתרון ברור בעדכונים בזמן-אמת, כך שלכולם יש "נקודת מבט אחת על האמת".
• Ajax - בעזרת טכנולוגיית Ajax ניתן ליצור יישומי דפדפן אינטראקטיביים, ולהאיץ את מהירות הטעינה של דפי האינטרנט. כך יכולים העובדים ליהנות מעדכון מואץ בפורטל הארגוני, למשל, ולהימנע ככל האפשר מבעיות של עבודה על גרסאות שונות.
• Ruby on Rails - שיטה המשתמשת בממשקי Ajax דמויי יישומי desktop, באופן המקל על צוותים קטנים של מתכנתים לבנות שירותים מבוססי-ווב מתקדמים במהירות.

גישה אחרת לאותו אתגר, היא גישה מרחוק לדסקטופ הרגיל על ה-PC. דוגמא לכך היא Outlook Web Access מבית מיקרוסופט המאפשרת לעובדים מרוחקים לגשת לדוא"ל מכל מחשב או נקודה חמה אלחוטית. היבט נוסף הוא שימוש בשולחן עבודה אינטרנטי ממספר מדיות, דרך טלפונים סלולאריים מתקדמים, מחשבי כף-יד, UMPC ומחשבים ניידים.

הבעיות שבדרך

עם כל זה, עבור ארגונים רבים מדובר ב"כאב ראש" לא קטן, מאחר ואנשים רבים מתרגלים לרעיון שולחן העבודה הנייד כמשתמשים פרטיים, ומעוניינים לאמץ זאת גם בעבודה, באופן שעלול לעורר לא מעט בעיות באבטחה, זליגת מידע, הוצאת מידע וחוסר בקרה. מצד שני, בשימוש בשולחן עבודה נייד טמונה הבטחה לעבודה יעילה יותר וחסכון בעלויות. ההזדמנויות בתחום רבות, כולל הקלה על עובדים ניידים, שיפור הפרודוקטיביות ופישוט מערכות מחשב לעובדים ניידים ולכן יש למצוא את שביל הזהב ליישום מושכל.

בעיות נוספות:

• אבטחה - במעבר ממחשב למחשב, ובשימוש ביישומים מקוונים, מצטמצמת היכולת לשלוט ולעקוב אחר המתרחש במחשב. מדובר בבעיה אמיתית ומשמעותית.

• איטיות - פתרונות מקוונים רבים המאפשרים עבודה על שולחן עבודה מכל מחשב, סובלים מאיטיות. מה שקורה בפועל הוא ששולחן העבודה שלך אמנם זמין ונגיש, אך זמינות העבודה עליו מרחוק אינה זהה לעבודה מהמחשב המקורי.

• הבדלי חומרה - לכל מחשב יש רכיבי חומרה שונים, מה שעלול לגרום למצב בו העובד מנסה לעבוד דרך מחשב אחר, אך נתקל בחוסר מסוים בחומרה שמאט או אף משבש את עבודתו.

• קישוריות - על אף שנדמה שכל המחשבים בעולם מחוברים לאינטרנט, הרי שלא תמיד זה כך. מחשב ללא חיבור לאינטרנט לא יאפשר שימוש ביישומים משרדיים מקוונים.

• חוויית המשתמש - מכשירים ניידים כמו PDA וטלפונים סלולאריים שונים מהותית ממחשבים אישיים. התקנים אלה מצמצמים את היכולת להשתמש באותו שולחן עבודה מכל מקום, מאחר והם מוגבלים מבחינת גודלם, דבר שמחייב שינויים בשולחן העבודה.

• סטנדריזציה - ככל שיותר משתמשים עובדים עם אותה סביבת שולחן עבודה, גדלה חשיבות הסטנדריזציה של נושא זה בארגון. אז, הארגון גם חייב "להילחם" בנטייה האנושית להפוך את שולחן העבודה לאישי, לעומת הרצון הארגוני לשמור על השולחנות אחידים יחסית.

לפי סקר מבית Citrix, כ-64%-75% מבעלי הארגונים הקטנים מאמינים כי האינטרנט ישחק תפקיד קריטי במקרים של עבודה מחוץ למשרד, בעוד 58% הסכימו כי ישיגו תועלת אם יוצעו להן שיטות להיפגש עם עמיתים מרוחקים דרך האינטרנט, ולחלוק איתם מידע.

לסיכום

לארגון המעוניין ליהנות מעלייה בפרודוקטיביות, שיתופיות בין עובדים, וייעול תהליכי העבודה מרחוק, מומלץ לבחון ולהיערך לחידושים ולפתרונות המוצעים בתחום זה.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה יתרונות ה-desktop המקוון?
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מה לא יודעים 73.2% מהאנשים לגבי שולחנות עבודה ניידים?
2. אילו מגמות וחידושים משפיעים על תחום זה?
3. מדוע כדאי להשתמש ביישומי desktop ניידים?
4. איך משפיעים כלי Web 2.0 על שולחן העבודה הנייד?
5. מה היחס של ארגונים לשולחן העבודה הנייד?
6. איזה אתגרים ומגבלות עומדים בדרכנו?
7. מה צופן העתיד בנוגע למוצרים בתחום?
8. כמה עולים הפתרונות בתחום?
9. איך נערכים להטמעת פתרונות אלה בארגון?
10. מה האתגר המיוחד שבאבטחת שולחנות עבודה ניידים?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב