הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 27 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

5/1/2008
תחקיר מספר 849 - EA - ארכיטקטורה ארגונית למחשוב

לפי פורסטר, 64% מהארגונים עם למעלה מ-5,000 עובדים משתמשים בכלי ארכיטקטורה ארגונית (EA). תפקיד המנמ``ר עובר שינוי משמעותי, המציע מגוון הזדמנויות, אך גם מחייב השקעה ודורש אחריות. מנמ``רים אשר ישכילו להפנים את השינוי ולהשתמש בו לקידום מעמדם, יוכלו לקצור את הפירות; מנמ``רים שיישארו במסלול הישן, עלולים למצוא עצמם מחוץ לארגון. חלק מהשינוי הוא התמקדות בשיקול העסקי, ויצירת ארכיטקטורה ארגונית, אשר יהוו בסיס וקו מנחה לכל פעולה ב-IT מרגע יישומם.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
תפקידם של רוב המנמ"רים היום משתנה, ומחייב אותם להתמקד בשיקול העסקי. חלק מהתפקיד החדש דורש יצירת ארכיטקטורה ארגונית, כבסיס חדש לכל צעד וצעד במחשוב מההתחלה ועד הסוף. הארכיטקטורה הארגונית מאפשרת ליישר את הקו בים הצרכים של הארגון (העסקיים והאסטרטגיים במהותם) לבין ה-IT והצד של הטכנולוגיה והמחשוב.
ליצור התאמה בין הצרכים ל-IT

ארכיטקטורה ארגונית או Enterprise Architecture, היא גישה כוללת לתיאור ותכנון מבנה הארגון והתהליכים העסקיים השונים הפועלים בו. מונח זה משמש לרוב לתיאור ארכיטקטורת המחשוב, אם כי הוא מדבר, עקרונית, על התמונה הרחבה יותר, של הארגון כולו. המחשוב הוא רק חלק אחד מכך ואם מתייחסים רק אליו, מדובר לעתים על Enterprise IT Architecture. ה-EA הופכת כעת לאחד הנושאים החמים בקרב ארגונים. מטרה מרכזית שלה, היא ליצור התאמה בין צורכי הארגון לבין ה-IT.

ברוב הארגונים, ה-IT מכיל מגוון מערכות ושלל טכנולוגיות, וללא הליך מסודר, קשה מאד לעקוב אחר נכסי ה-IT. מטרת ה-EA היא להבין את הצרכים העסקיים של הארגון, ולמצוא מענה אידיאלי לצרכים אלה, על ידי שימוש במערכות מידע המותאמות לארגון. כחלק ממטרה זו, נעשה שימוש בתפיסות וטכנולוגיות כמו SOA או BPM, לצד טכנולוגיות חדשות כמו MDM, שיוצרים הזדמנויות חדשות למינוף המחשוב, לטובת קידום העסקי.

כך זה התחיל

בארצות הברית, ה-EA היא תוצר של הממשל הפדראלי, אשר הכניס "כרטיסי ציון" כדרך להערכת ביצועי הארגונים הפדראליים. בסקטור הפרטי, הבינו רוב הארגונים את הכוח הטמון במידע. גורם נוסף שהוביל לאימוץ EA הוא ה-SOX; יישום EA מקל על הארגון לראות את התמונה הכוללת, ולהיענות לדרישות החוק. בארץ, הנושא מוכר פחות. בין השאר, מאחר ומדובר בתהליך שאינו פשוט לביצוע, הדורש רמת מיומנות גבוהה, ניסיון רב, וכמובן תמיכה מהדרג הניהולי הבכיר. עם זאת, המגמה של מעבר לעולם העסקי בהחלט לא פסחה על ישראל. אמנם, אין חידוש ממשי בעובדה שעסק צריך להיות רווחי, אך יש חידוש בהבנה שמעכשיו יש להתחיל ולעשות דברים אחרת ויישום מושכל של טכנולוגיות, עשוי להיות המפתח לכך.

הזדמנות ואיום

עבור המנמ"ר, אשר תפקידו עבר שינויים רבים בתקופה האחרונה, מהווה ה-EA הזדמנות ואיום כאחד. מנמ"ר אשר ישכיל להבין את השינוי בתפקידו ולהתאים עצמו אליו, יוכל לבסס ולקדם את מעמדו, בעוד התעלמות מהשינוי תפגע קשות בתפקידו. ה-EA והשיקול העסקי צריכים מעתה להיות הקו המנחה ונקודת ההתחלה לכל יישום מרכזי חדש. אם נדמה את הארגונים במטפורה פשטנית, ל"מכונה" הממירה מוצרים ושירותים לכסף, הרי שהמחשוב מהווה מרכיב קריטי ומרכזי באותה מכונה ויכול לתרום לכל "תהליכי ההמרה". מתהליכי המיון והסינון של חלופות למוצרים ושירותים מבטיחים, דרך תהליכי ייצור יעילים, המשך בתהליכי ניהול היצור והשיווק, וסיים בתהליכי בקרה יעילים. הסתכלות מזווית ראיה זאת, תאפשר למנמ"ר לבחון כל מערכת טכנולוגית קיימת או חדשה, בהיבט התרומה שלה לתהליך ההמרה.

תרומה חשובה

יישום EA תורם לליבה העסקית במספר אופנים:
• ארכיטקטורה כוללת - ניתן לתרום לליבה העסקית בעזרת תכנון ארכיטקטורה כוללת, שילוב של רשת, פרוטוקול, טופולוגיה ויצירת סטנדרטים מאוחדים של ארכיטקטורות שונות.

• יישומים חדשים - תחום פיתוח היישומים עובר שינויים רבים, וגישות מסורתיות משתנות בזכות ארכיטקטורות חדשות. קיים לחץ מצד העסק לבנות תשתית יישומים גמישה, חסונה ובטוחה. ה-EA תורמת לארגון על ידי האצת תהליך מחזור החיים של פיתוח יישומים חדשים, בעוד פיתוח היישומים מאפשר לארגון לשמור על יתרון תחרותי וחדשנות, ההכרחיים כל כך להצלחתו בסביבה התחרותית של היום.

• הזדמנויות עסקיות - בעזרת EA ניתן ליצור הזדמנויות עסקיות חדשות במגוון טכנולוגיות מתפתחות, וכך לתרום לליבה העסקית. בנוסף, קל יותר בעזרת EA לזהות הזדמנויות עסקיות מונעות-IT.

• מוציאים החוצה - ה-EA מאפשר הוצאה החוצה של פעולות מיותרות דרך מיקור חוץ על סוגיו השונים, מה שמאפשר קיצוץ בעלויות, וכמובן פינוי זמן לטיפול בנושאים חשובים יותר בעסק.

• שיפור השליטה - בעזרת הכנסת מערכי מידע, ניתן לשפר את מוטת השליטה העסקית. למשל, בעזרת ניהול מבוסס-פעילות (או ABM או Activity-Based Management), ניתן לנתח עלויות אמיתיות של תהליכים ומוצרים, ולהגיע לניהול עלויות ורווחיות מיטבי. גם כלי בינה עסקית (BI) או מודיעין תחרותי (CI) יכולים לתרום לשיפור השליטה, ולשמור על יתרונו התחרותי של הארגון.

כלים מועילים

הכשרות - מנמ"רים רבים יכולים להיעזר בשירותי אימון אישי. ראה, למשל, אימון אישי למנהיגות במסגרת GBD Coaching Center, שמציע גם אימון אישי בוידאו דרך הרשת; ב-NextStep מציעים תוכנית אימון לפיתוח מנהיגות ניהולית; במגדלור מציעים מגוון סדנאות לעסקים בנושא ניהול.

מלם מציעים ייעוץ וניסיון בפיתוח EA בארגונים מכל הגדלים, וצוות ארכיטקטים המנוסה במתודולוגיות והכלים המובילים; Casewise מציעים את Casewise IT Architecture Accelerator, פתרון לעיצוב ולהטמעת EA בארגון, להורדת עלויות ושיפור תגובה לשינויים; IDS Scheer מציעים את ARIS, חבילת פתרונות EA, המשלבות בין טכנולוגיות BPM לסטנדרטים גלובליים ל-EA; ב-MEGA מציעים את ה-MEGA Modeling Suite, פתרון EA המאפשר קבלת דיווח דינמי, מבוסס-ווב, ומעודד גמישות, ו-MEGA Architecture, פתרון EA מבוסס SOA, המשלב בין ה-IT לניתוח תהליכים עסקיים; ב-Proforma מציעים את ProVision, הכולל מודל מושלם של הארגון, המראה איך לשלב בין יישומים, עסקים, מידע וטכנולוגיה לתוך תוכנית EA בודדת; ב-Telelogic מציעים את Telelogic System Architect המאפשרת לארגון לשפר תהליכים עסקיים ולבנות EA בקלות, במגוון מתודולוגיות לפי בחירתך; Troux Technologies מציעים את Troux Architect, כלי ויזואלי המאפשר הצגת מידע לגבי אנשים, תהליכים וטכנולוגיות, והקשר ביניהם.

לפי סקר מבית Infosys, שנערך בקרב מעל ל-260 CIO's, תפקיד ה-EA עומד כרגע בפני שינוי משמעותי; ארגונים מתחילים להשתמש ב-EA להטמעת אסטרטגיות עסקיות ושליטה באינטראקציה בין יחידות עסקיות ונכסים, במטרה ליצור ערך ולהפוך את ה-IT לחלק אינטגראלי מהאסטרטגיה הארגונית. לפי הסקר, 36% מצוותי ה-EA דיווחו על השתתפות פעילה בתכנון אסטרטגיות עסקיות בארגון; 19% דיווחו כי הם משקיעים את רוב זמנם על ארכיטקטורה עסקית (עלייה של 36% מתוצאות סקר דומה בשנה שעברה).

לסיכום

קיים קשר הדוק בין הצלחה עסקית לבין שימוש ב-EA והתמקדות בשיקול העסקי. מומלץ ליישם EA על מנת למנף את המחשוב, כגורם שמאיץ ומעצים הצלחות עסקיות.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
למה חשובה ארכיטקטורה ארגונית?
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מה מציעה הארכיטקטורה הארגונית?
2. מה המגמות והשינויים המשפיעים כעת על התחום?
3. איך יכולה הארכיטקטורה הארגונית לתרום לליבה העסקית?
4. מה עלות יישום ארכיטקטורה ארגונית?
5. אילו כלים מוצעים היום לארגונים המעוניינים ליישם ארכיטקטורה ארגונית?
6. מה עלות העסקת ארכיטקט ארגוני?
7. מה כדאי לדעת לפני שמתחילים ביישום?
8. מה חושבים 36% מצוותי הארכיטקטורה הארגונית?
9. איך קשור הממשל הפדראלי לארכיטקטורה ארגונית?
10. איזה כלים לניתוח אסטרטגיות עסקיות יכולים לתרום?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב