הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום ראשון 17 נובמבר 2019  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

7/12/2007
תחקיר מספר 845 - BI תפעולי - תובנות לכולם

90% מהארגונים בעולם לא מנצלים כהלכה את מערכות התובנה העסקית שלהם (לפי סקר AMR). הפתרון עשוי להיות BI תפעולי, המאפשר קבלת מידע אופרטיבי וניצולו תוך זמן קצר. בשונה מה-BI המסורתי שמתייחס בדרך כלל למידע אסטרטגי והוא מיועד בעיקר למקבלי ההחלטות הבכירים, המערכות התפעוליות נועדו ליישום טקטי ובכל רמות הארגון. ספקיות פתרונות BI רבות מציעות כעת גם כלי BI תפעולי, כדי למצות את המידע האיכותי והחשוב, מתוך הנתונים שקיימים בארגון ולהפוך אותם למנוף לקידום עסקי.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
כלי BI אינם דבר חדש. ארגונים רבים עושים בהם שימוש מזה שנים. אך בעוד שכלי ה-BI המסורתיים מאפשרים ניתוח וקבלת החלטות רק לאחר תהליך ארוך, הרי שה-BI התפעולי מציע היום כלים המספקים תוצאות בזמן אמת, ועומדים לרשות עובדים רבים בארגון, ולא רק לדרג המנהלים.
אבולוציה בעולם ה-BI

ה-BI התפעולי הוא שלב התפתחות חדש ב-BI המסורתי. לפתרונות בינה עסקית מסורתיים יש היסטוריה ארוכה ככלי לקבלת החלטות אסטרטגיות, אך פחות ככלי לקבל החלטות טקטיות. הצלחת ה-BI האסטרטגי, הובילה לחיפוש מטרות נוספות למיצוי תועלתו בארגונים. בנוסף, הצלחת נושא המיזוג בין עולם המחשוב לעולם העסקי, הביאה גם היא לחיפוש אחר דרכי מימוש נוספות, בהן מתבלט תחום התובנה העסקית כ"להיט" של ממש.

הרעיון מאחורי הגישה התפעולית, הוא לספק תובנות בתחומים נקודתיים (לעומת כלליים אסטרטגיים), דוגמת תכנון מסלולי רכבים במערך הפצה או עדכון פריסת מוצרים בחנות, בעקבות זיהוי מגמות קצרות טווח בהתנהגות לקוחות. בתחום זה המהירות קריטית, והמערכת ניגשת למידע כמעט ברגע בו הוא נוצר. ה-BI התפעולי מאפשר להציג מידע בזמן-אמת, והוא מספק תמונה של הביצועים בארגון מול מדדים שנקבעו מראש. לא מדובר בתחליף למערכות המסורתיות, וברוב המקרים ארגונים זקוקים לשתי הגישות - גם מידע המבוסס על נתונים היסטוריים, וגם מידע המתקבל ומוצג בזמן אמת. ה-BI התפעולי הופך למגמה חשובה, המביאה יתרונות כלכליים משמעותיים, העשויים להביא לארגון דיבידנדים של ממש, כולל הזדמנויות בדמות פריצות דרך עסקיות נקודתיות.

דרכי שימוש ב-BI

מערכות BI תפעולי עושות שימוש בטכניקות עיבוד מידע שונות, תוך ביצוע חישובים מבוססי-זמן, עיבוד חוקים עסקיים, ושליחת התראות מבוססות-אירועים. המערכת גם מבצעת מעקב אחר פעילויות עסקיות שונות כמו הזמנות חדשות, מצב המלאי, או שיחות למרכז שירות הלקוחות. מידע זה מספק נקודות מבט מרובות על הארגון, המתעדכנות אוטומטית.

בכלי BI תפעולי ניתן להשתמש בכמה אופנים:
• פתרון תובנה עסקית מוטמע - ישנם ספקים המציעים יישומים ארגונים מסויימים, כמו ERP או CRM, כאשר פתרון התובנה העסקית כבר מוטמע בתוכם, וניתן "לקרוא" לו בעת הצורך. הספקיות הגדולות מציעות ברובן שילוב מוצרי תובנה עסקית המאפשרים קבלת דו"חות מאוחדים ממערכות CRM ו-ERP, וכן חיבורים לפתרונות לניהול ידע ב-Call Centers ומערכות אחרות.

• פתרון תובנה עסקית עצמאי - בעוד שפתרונות תובנה עסקית רבים מגיעים כבר כחלק מיישומים, הרי שישנם גם פתרונות עצמאיים, העומדים בפני עצמם. ארגונים רבים מעוניינים בפתרונות אלה, בהם התובנה העסקית במרכז, במקום פתרונות בהם היא משולבת "כבדרך אגב".

• בקוד פתוח - עם התחזקות מעמדו של הקוד הפתוח בארגונים, כאפשרות אמינה ומקובלת להוזלת עלויות, גם פתרונות תובנה עסקית מוצעים ונצרכים בגישה זו.

• כשרות מקוון - גם בגישה זו, מתאפשר כעת לחסוך בהוצאות על תחום התובנה העסקית, עם הצגת מוצרים ראשונים בתחום (Cognos Now!).

• BI ו-BPM - פלטפורמת התובנה העסקית הארגונית מהווה תשתית לכל הכלים והטכנולוגיות ההכרחיים לפיתוח והטמעת יישומי תובנה עסקית ו-BPM בארגון. לפי STKI, עם הכניסה לעולם ה-SOA, מבינים ארגונים רבים את החשיבות ב-BI תפעולי וב-BPM כפלטפורמה אחת ריכוזית לתכנון תהליכים.

בין התפעולי למסורתי

ה-BI התפעולי שונה מהמסורתי בזמני התגובה הקצרים שהוא מציע, בקהל היעד (המשתמשים) הרחב שלו, במטרה ובסוג המידע המנוצל. חשוב לא לבלבל בין תחום זה לבין BPM (או Business Performance Management); למרות חפיפה בתחומים מסויימים, הרי שה-BPM מנצל מידע, שהתקבל עצמאית או באמצעות מערכת תובנה עסקית, ומשתמש בו למדידת ביצועי הארגון.

מגמות רבות משפיעות כעת על עולם ה-BI התפעולי, כולל שינוי המתרחש בשוק התובנה העסקית בכלל, בו ספקיות ענק רוכשות ספקים קטנים, ושולטות בחלקים ניכרים מהשוק. במקביל, גם ה-ERP משפיע, בכך שארגונים שהשקיעו ב-ERP מעוניינים למצות את ההשקעה ככל שניתן, ופונים לשם כך לתובנה העסקית (המסורתית והתפעולית). מסיבה דומה, גם ארגונים שהשקיעו במערכות תובנה עסקית מסורתיות מעוניינים לשפר את ה-ROI. בנוסף, פתרונות קוד פתוח חודרים לשוק ומציעים חלופות זולות יותר.

מוצרים בתחום

גילון מציעים ייעוץ בתחום התובנה העסקית, וה-BI התפעולי בפרט; ב-Business Objects מציעים את OnDemand BI, פתרון BI תפעולי מקוון, ללא צורך ברכישת חומרה או התקנת תוכנה; ב-Cognos מציעים את Cognos Now! Operational dashboard, סדרת פתרונות BI תפעולי, זמינים בהתקנה או כ-SaaS; ב-GIV-Solutions מציעים ייעוץ אסטרטגי, ניהול פרוייקטי תובנה עסקית, ופיתוח ויישום BI תפעולי; HP Neoview הוא שרת תובנה עסקית, המגיע עם כל התוכנה והשירותים הנחוצים, ומציע גם פתרונות BI תפעולי; Hyperion מציעים פלטפורמת BI,Hyperion System 9 BI, הכוללת גם כלי BI תפעולי; Microsoft מציעה פתרון BI, כולל כלי BI תפעולי, על גבי פלטפורמת SQL Server, בנוסף על כלים כמו אקסל וכלי דיווח וניתוח; MicroStrategy מציעים פלטפורמת תובנה עסקית הכוללת כליBI תפעולי כמו Dashboards, התראות ודיווח בזמן אמת, באמצעות ממשק ווב פשוט; Oracle מציעים מגוון כלים ופתרונות BI תפעולי, כולל כלי ניתוח כלכליים; SAP מציעה את NetWeaver BI Accelerator, פתרון הכולל Dashboard ויישומים אנליטיים נוספים; SAS מציעים את BI Server, הכולל פורטל ארגוני, dashboard ו-ויזואליזציית נתונים; Sybase מציעים את Sybase IQ, פתרון המציע גמישות, וניתוחים בזמן-אמת.

לפי DM Review, נמצא כי 15%-20% מהמידע בארגון ממוצע דורש ניתוח לפחות כל שעה. 30% לפחות פעם ביום ועוד 30% לפחות פעם בשבוע. לפי Gartner, עד 2010, לחצי התחרות יביאו לניטור פעילות עסקית כחלק חיוני מפעילותם של 80% מהארגונים. לפי Gartner, 80% מהארגונים נמצאים במצב המוגדר כ-BI תגובתי - הם מספקים בעיקר דו"חות כתגובה לממצאים; רק ל-15% מהארגונים יש עובד ספציפי האחראי לנושא, ומייצר נתונים עבור הארגון; ורק 2% מהארגונים מסוגלים לחזות ולקדם נושאים עסקיים בעזרת מערכות תובנה עסקית.

לסיכום

מומלץ להכיר מגמת מפתח זו ולהיעזר בה, לשם העמקת והרחבת השימוש ב-BI בארגון, לכל הדרגים, כדי לקדם את המחשוב כמנוף עסקי.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה בין BI תפעולי ל-BI מסורתי?
אלה שאלות מפתח קריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. מה ההבדל בין תובנה עסקית בגישה תפעולית לזו שבגישה המסורתית?
2. מה היתרונות שמציע ה-BI התפעולי?
3. על מה מבזבזים ארגונים 10% משכר העובדים, ואיך יכולות מערכות אלו לעזור?
4. אילו כלים מוצעים כיום לארגונים?
5. אילו מגמות משפיעות עליו כעת?
6. איך מיישמים פתרון כזה בארגון?
7. מה מציע הקוד הפתוח בתחום התפעולי?
8. מה האתגרים והמגבלות בתחום?
9. מה חשוב לדעת לפני בחירה בפתרון?
10. כמה עולה פתרון מסוג זה?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב