הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 10 יולי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

16/11/2007
תחקיר מספר 842 - MDM לניהול נתונים כולל

98% (!) מהארגונים סובלים מאיכות מידע גרועה, בעיות באינטגרציית המידע, ובעיות תקשורת הקשורות למידע. עם זאת, רק פחות ממחצית מהארגונים משקיעים בפתרונות ל-MDM או ניהול רשומות אב (Aberdeen). כעת, הופכים פתרונות ה-MDM למענה לבעיות ניהול המידע, והתחום צובר פופולריות, בעיקר בארגונים מוטי-לקוחות.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
כמות המידע בארגונים הולכת וגדלה, והארגונים עצמם נאבקים להשיג מידע, לעקוב אחר שינויים בו, לדאוג להרשאות גישה למידע, ולוודא שהגרסא הרלוונטית של כל פיסת מידע מגיעה לכל מי שזקוק לה. ה-MDM, ניהול רשומות אב, מאפשר לארגונים לקבל נקודת מבט אחת וכוללת על כל המידע, בכל זמן ובכל עת.
מארגנים את המידע

ניהול רשומות אב או MDM (ר"ת Master Data Management) הוא תהליך ניהול מידע כולל, על ידי איחוד רשומות לתוך רשומת על, במאגר מידע מרכזי. בארגונים רבים, ליישומים שונים יש מידע שונה ביחס לאותו נושא, והארגון חייב לוודא כי מקורות המידע השונים והעדכניים לא סותרים זה את זה. ניהול רשומות אב (המורכבות לעיתים ממאות קטגוריות, כולל לקוחות, מוצרים, ספקים וכו') מספק מסגרת עבודה המאפשרת לארגונים להישאר גמישים, לתפקד בצורה יעילה ולמדוד ביצועים באמצעות מדדים מדוייקים.

עם זאת, ארגונים רבים נאבקים בהשגת מידע ממחלקות שונות בארגון, בעיקר כאשר מידע זה מתעדכן, עובר שינויים דחופים, משוכפל, ומאוחסן במספר יישומים ומערכות שונים, לעיתים ללא קשר ביניהם. כתוצאה מכך, נוצרים מצבים בהם המידע במערכת אחת נמצא בסתירה למידע במערכת אחרת, וקשה לאמת את אמינות המידע. הבעיה הופכת מורכבת יותר כאשר מדובר בארגונים בינלאומיים, עם היסטוריה ארוכה של מיזוגים ורכישות או יחידות עצמאיות הפועלות בתרבויות שונות ותחת רגולציות שונות. כל זה מוביל לעיתים קרובות לשגיאות ולפספוס הזדמנויות עסקיות.

למעשה, שימוש ב-MDM נותן לך גרסא אחת של האמת. פתרון MDM יכול לנהל, לאחסן ולשלב בין רשומות המידע הקיימות. כחלק ממגמת השיתופיות מחד, וה-SOA מאידך, מאפשר ה-MDM לאנשים במקומות שונים עם מידע שונה, לחלוק מידע. תוכנות ה-MDM משתמשות בסנכרון המידע ממקורות שונים ליצירת נקודת התייחסות אחת. במקביל, נעזר ה-MDM ב-CDI (ר"ת: Customer Data Integration), גישה לניהול מידע אודות הלקוח בבסיס נתונים אחד, הכולל ומגבש את כל המערכות הארגוניות המתייחסות ללקוח. יחד, ה-MDM וה-CDI עוזרים לארגון לשלב מידע (מסמכים, אתרי אינטרנט ואינטראנט, דוא"ל, גיליונות אלקטרוניים, וידאו וכו') המגיע ממערכות ומחלקות מרובות, לשלוט ולעקוב אחר המידע על בסיס קבוע. התוצאה, היא מאגר מרכזי, שמקושר למערכות האחסון השונות (SAN, NAS) ומהווה נקודת מפגש אינטגרטיבית לניהול מידע ותוכן.

פתרונות בשטח

ב-Hyperion מציעים פתרון MDM המאפשר למשתמשים עסקיים לערוך ולנהל שינויים ברשומות אב, ולהבטיח איכות המידע ואמינות הדיווח, וכן ניהול ביצועים עסקיים (BPM), לשיפור ביצועים וקבלת החלטות; ב-IBM מציעים פתרון CDI בזמן-אמת, הניתן ליישום ב-SOA. מציעים גם פתרון הנקרא WebSphere Information Integration, לאינטגרציית מידע; ב-Kalido מציעים Master Data Management Solutions, כלים לניהול רשומות אב, מיצירתן ועד ניתוחן, לשיפור עקביות ודיוק בניהול מידע; ב-Oracle מציעים את Oracle-Siebel Customer Data Hub, המאחד מידע על לקוחות המגיע ממחלקות שונות בארגון ו-Oracle-Siebel Universal Customer Master, פתרון MDM, המתמקד גם הוא בלקוחות ומידע עליהם; ב-SAP מציעים את NetWeaver MDM Enrichment Adapter, פתרון סקלבילי, המתממשק לכל מערכת בארגון, כולל מערכות שאינן מבוססות-SAP, עם מנוע תהליכי עבודה ומנוע בדיקות; ב-Teradata (NCR) מציעים כלי לניהול נתונים מרכזי, לפלטפורמת מחסן הנתונים הארגוני; ב-TIBCO מציעים את ה-Collaborative Information Manager המספק גישה מקיפה לניהול מידע ורשומות אב וסנכרון מידע ממקורות שונים.

שאלות אבטחה

יישום MDM מעורר מספר שאלות ובעיות בנושא ניהול ואבטחה:
• אחריות - אחת השאלות החשובות היא מי אחראי לנתונים; כאשר כמות מידע גדולה מגיעה מכמה מקורות, חשוב להחליט ולקבוע קווים מנחים לגבי האחריות לנתונים.

• עדכונים - מאחר וכל מערכת המקושרת ל-MDM עוברת שינויים ועדכונים, הרי שאחד מתפקידי ה-MDM הוא לעקוב אחר העדכונים, להעביר מידע על העדכונים לכל המערכות האחרות ולמנוע עדכונים שלא לצורך.

• הרשאות - שאלה חשובה נוספת מהיבט האבטחה היא למי יש הרשאות לשנות, להוסיף, להסיר ולעדכן מידע. אחרת, כל אחד יכול להזין נתונים, באופן שעלול לפגוע באבטחה בארגון.

• פרטיות - יש חשיבות גבוהה לשמירה על הפרטיות, בעיקר בפתרונות MDM מבוססי-ווב, בהם קיימת אפשרות גישה או ניצול הרשאות לאיתור מידע פרטי לגבי לקוחות, ספקים או שותפים.

• ציות לתקנות - חשוב לעקוב אחר הדרישות שמציבות תקנות וחוקים שיש לציית להם, בעיקר בתחום האבטחה. לכן, יש לוודא כי פתרון ה-MDM, וכן מערכות אחרות המקושרות אליו, עומדות בדרישות הללו. חשוב לבצע בדיקות חוזרות ונשנות וכן ביקורות על בסיס קבוע בנושא.

מצב השוק

לפי מחקר מבית The Data Warehousing Institute, 83% מהארגונים סובלים מבעיה בניצול מידע, מסיבות שאינן קשורות כלל לטכנולוגיה. בין הגורמים לבעיה: דיווח לקוי, חילוקי דעות פנימיים לגבי מה נחשב מידע חשוב, והגדרות שגויות ההופכות מידע לבלתי-שמיש. לפי IDC, שוק שירותי ה-MDM יגיע להיקף של יותר מ-5.7 מיליארד דולר עד 2009, ושוק תוכנות ה-MDM יגיע ל-3.6 מיליארד דולר. בשוק זה בולטות Hyperion, IBM, Kalido, Oracle, SAP, Teradata (NCR) ו-TIBCO. לסיכום ביניים ניתן לומר, כי MDM הוא כיוון מרכזי אליו הולך תחום ניהול המידע בארגונים.

לסיכום

ה-MDM מציע דרך לשליטה וניהול המידע הקיים בארגון באופן נוח ואינטואיטיבי, עם תועלות רבות. לכן מומלץ להכיר את הנושא, ללמוד ולבדוק פתרונות קיימים.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשיבות ה-MDM?
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. אילו תועלות כלכליות רבות גלומות ביישום MDM?
2. מדוע סובלים 83% מהארגונים מבעיה בניצול מידע?
3. באילו תחומים במיוחד, מתבטאות תועלות ה-MDM?
4. מהן המגמות שמשפיעות על תחום ה-MDM?
5. כיצד בנויה מערכת כזו?
6. אילו אתגרי ניהול ואבטחה כרוכים ביישום MDM?
7. אילו מגבלות ואתגרים נוספים קיימים בנושא זה?
8. מה היחס בין Enterprise Data Warehouse לבין MDM?
9. מה היחס בין Customer Data Integration לבין MDM?
10. מה אומרים על כך מומחים בתחום?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב