הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 28 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

18/10/2007
תחקיר מספר 838 - התמורות ב-ERP

שוק יישומי ה-ERP באירופה, המזרח התיכון ואפריקה הגיע ל-8.1 מיליארד דולר ב-2006, ועד 2011 הוא יגיע ל-11.6 מיליארד דולר (Gartner). מדובר בשיפור משמעותי הנובע מהחלפת מערכות ERP קיימות במערכות מתקדמות, וכן ממיזוגים ורכישות; שינוי זה צפוי להמשיך עד 2011 (IDC). פופולאריות ה-SOA, מחד, מאיימת על עתיד ה-ERP, בעוד פתרונות ה-ERP הופכים מגוונים יותר ומותאמים ספציפית לצורכי הארגונים השונים.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
שוק ה-ERP משתנה, ומערכות ה-ERP הולכות ומשתפרות כתוצאה מהחלפת מערכות קיימות במערכות מתקדמות יותר, פתרונות ERP מגוונים יותר ומותאמים אישית, ומגוון מגמות המשפיעות על השוק.
פועלים בתיאום

מערכת ERP (ר"ת: Enterprise Resource Planning) היא מערכת מידע המשלבת בין הנתונים והתהליכים בארגון לכדי מערכת אחת. היא מנהלת משאבים ארגוניים בראיה רחבה, בניגוד למערכות ממוקדות כמו מערכות Material Requirement Planning (או MRP) לתחום הייצור. המערכת מכילה מספר רכיבי תוכנה וחומרה שונים המסוגלים לפעול בתיאום, דרך שימוש במסד הנתונים. עם הזמן, עברה מהעולם הגישה לפיה פתרון ERP בודד אמור להתאים לכל ארגון, ושינתה מקומה למערכות המותאמות יותר לצורכי הארגון.

ממערכת מלאי פשוטה בשנות השישים, הפכה מערכת ה-ERP לפתרון רחב המציע הרבה יותר. ל-ERP יתרון ברור, בכך שהוא מאפשר שילוב פונקציות רבות בארגון במערכת מחשב בודדת, זמינה ואחידה. עם זאת, מדובר במערכת אשר עשויה להיות יקרה ביותר, מסורבלת, דורשת זמני הטמעה, תחזוקה והדרכה ארוכים, המעודדת תלות בספק בודד, עם שלל עלויות חבויות.

מגמות משפיעות

בשנים האחרונות, היינו עדים למספר מגמות אשר השפיעו על שוק ה-ERP. ביניהן, מעבר לשירותים מקוונים ושימוש בכלי Web 2.0, גם כדרך לעודד לקוחות להשתמש במערכת באופן נוח ופשוט. ראינו גם את השפעת מגמת התאימות לחוקים ותקנות על ERP, מגמת ורטיקליזציה, ואיחוד פתרונות. בנוסף, שורת מיזוגים ורכישות שינתה את השוק; לפי Forrester, בשוק ה-ERP שולטות היום SAP ואורקל (אשר רכשה את PeopleSoft). עם זאת, ב-Forrester טוענים כי מיקרוסופט משקיעה רבות בשנים האחרונות ב-ERP, תוך שילוב חדשנות ושימושיות גבוהה. למרות שכרגע למיקרוסופט יש רק 4%-5% משוק ה-ERP העולמי, הרי שנתח זה צפוי לגדול. על פי דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל, מיקרוסופט מתכננת להיכנס ב-2008 לשוק ה-ERP הישראלי בעוצמה. דבר זה וודאי ישליך משמעותית על השוק המקומי.

כיום, מערכות ה-ERP אינטגרטיביות מאוד עם מערכות מחשוב אחרות בארגון. לדוגמא - האפשרות לגשת אליהן באמצעות הפורטל הארגוני. מסביבן פועלות מערכות עזר שונות דוגמת CRM והיא משמשת כליבה שמעליה פועלים יישומי BI ו-BPM.

תחום הביניים של ספקי ERP נעלם אף הוא, והותיר את השוק לספקיות המציעות מוצרים יקרים ומורכבים ולספקיות המציעות מוצרים זולים ופשוטים יותר. במקביל, החלו להופיע פתרונות בקוד פתוח, המוצעים לארגונים בזול (ולעיתים בחינם), עם עלויות תמיכה ותחזוקה נמוכות ביותר, ויכולת שינוי קלה יותר למערכת קיימת.

השפעת ה-SOA

המעבר הצפוי לעולם ה-SOA משפיע אף הוא על עולם ה-ERP. לפי ברוס ריצ'רדסון מ-AMR, אימוץ ה-SOA עלול להוביל לקץ שוק ה-ERP. לפי התסריט שמציע ברוס, בשלוש השנים הקרובות, ארגונים רבים יפסיקו לרכוש אפליקציות מספקיות ה-ERP, ויחלו לפנות לחברות זולות מהודו ומזרח אירופה אשר יבנו עבורם אפליקציות שישבו על גבי שלד ה-ERP. כבר כעת משפיעה ה-SOA על הדרך בה ארגונים מתייחסים ל-ERP, על ידי שימוש בתוכנת ביניים של SOA להרחבת מערכות ERP קיימות.

עם זאת, אין צורך למהר ולקפוץ על עגלת ה-SOA ולוותר על ה-ERP; יש הגורסים כי יישום SOA ארוך ויקר, משנה לחלוטין את הדרך בה מערכות מעוצבות, נבנות, משולבות ומנוהלות. ייתכן והגישה הנכונה היא להחליף ERP ב-SOA רק כאשר מערכת ה-ERP הופכת ישנה, וממילא זקוקה להחלפה או לשינויים מרחיקי לכת.

גוגל ו-ERP?

האם גוגל עומדת לשנות לחלוטין את שוק ה-ERP? התשובה עדיין לא ברורה, אך יש המאמינים כי שיתוף הפעולה בין גוגל ל-Salesforce.com הנו צעד בכיוון. במאמר ב-ZDNet, מציע Joshua Greenbaum את חזונו לגבי שיתוף הפעולה הזה. לפי גרינבאום, אם גוגל תהפוך את Google Apps למעין ממשק מתוחכם עבור Salesforce.com, יוכלו שירותי גוגל המקוונים (מסמכים, גיליונות אלקטרוניים ו-Gmail) להפוך לתחליף לאופיס של מיקרוסופט המהווה היום פלטפורמה חשובה לפיתוח בעולם ה-ERP. הסביבה המוכרת שמציעה גוגל, מתאימה ביותר למשתמשי ERP, והיא מציעה עלויות נמוכות יותר.

פתרונות בתחום

אלמוג מציעים פתרון ERP ו-CRM אינטגרטיבי; ביט פלוס מציעה ייעוץ, תוך בחינת צורכי הארגון, ניהול פרוייקט היישום, ניתוח כדאיות, קביעת קריטריונים לבחירת תוכנה והתמחות בחוזי ERP; מטריקס מציעה את "תפנית", מערכת ERP המותאמת לארגונים ישראליים, הפועלת בסביבת ווב, ואת BAAN, מערכת ERP לארגונים גדולים; מלמ מציעה שירותי ייעוץ, הטמעה והדרכה, ופתרונות ERP מבוססי אורקל, ומבוססי SAP; קו מערכות מציעה את CAV ERP, מערכת ווב המאפשרת גישה מכל מקום, והעברת התרעות אוטומטית לדוא"ל/SMS/פקס; Comax מציעה את ERP+CRM @n Demand לעסקים קטנים ובינוניים; Microsoft מציעה אתDynamics AX, פתרון ERP לארגונים גדולים בעיקר; ב- Movex מציעים את Movex Java SMB לחברות קטנות ובינוניות, בעלות תקציב קטן; One1מציעה את One1 ERP, חבילת ERP הכוללת פתרונות תמיכה למגוון תהליכים; ב-Oracle מציעים את אורקל ERP, חבילת פתרונות המאפשרת אינטגרציה נוחה עם מערכות אחרות בארגון ומחוצה לו; SAP מציעה את MySAP ERP, ואת NetWeaver, המאפשרת לארגונים לבחור מודולים שונים מחברות שונות תחת מעטפת אחת.

לסיכום

ERP הפך למיינסטרים טבעי, ויש לו פוטנציאל מבטיח. מצד שני, עלותו הגבוהה והקושי להראות תועלת מוכחת, מחייבים להתייחס אליו עם ראש פתוח ובזהירות.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה השתנה בעולם ה-ERP?
אלה שאלות המפתח הקריטיות, עליהן עונה התחקיר:

1. אילו מגמות מפתח, מובילות כיום את תחום ה-ERP?
2. מהם השיקולים הכלכליים הכרוכים ביישום מערכות אלו?
3. מהן התועלות הצפויות מיישום מושכל שלהן?
4. באיזה אופן משפיעה על כך מגמת ה-SOA?
5. איזה היצע קיים בפתרונות קוד פתוח?
6. מהם השיקולים ביישום ERP כשירות מקוון?
7. כיצד משתלבת בינה עסקית בתמונה?
8. מה חשיבות הגורם האנושי בהצלחה ובכישלון הטמעת מערכות ERP?
9. מהם הבעיות והאתגרים ביישום ERP?
10. מי מציע חבילת ERP בחינם?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב