הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 1 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

6/9/2007
תחקיר מספר 832 - בשורת ה-IP לכל

תשתית תקשורת אחידה, גמישה, מהירה וחסכונית, זאת הבשורה הגדולה של IP לכולם. כשכל עולם התקשורת!, מנתונים דרך קול ווידאו ועד ערוצי טלוויזיה עובר לאותה תשתית, המסר ברור. לפי יאנקי גרופ, שוק ה-VoIP יגדל ב-31.4% עד 2010 וזאת רק דוגמא אחת. ספקים רבים מציגים חידושים ושימושים מקוריים לפרוטוקול זה והעתידנים צופים לו עתיד מבטיח. לכן, זהו הזמן למנף את חידושי ה-IP, על-מנת ליעל את הארגון ולחסוך בהוצאות התקשורת.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
תקשורת IP מאוחדת כבר כאן והיא מגבירה נוכחות. הטמעת שימושי IP מתקדמים בארגון, תפתח הזדמנויות חדשות לייעול ולחיסכון.
המגמות והחידושים

המגמות העיקריות הקשורות לנושא ה-IP, כוללות השקעות ענק מצד ספקי התקשורת כשעולם ה-Telecom המסורתי מבצע מעבר ל-IP, Convergence כשה-Triple Play הופך ל-Quadruple Play ותשתיות נוספות מבצעות מעבר ל-IP, ה-PBX מוחלף - מרכזיות ה-PBX הישנות מוחלפות היום בדור מרכזיות IP חדש. אלה יכולות להימצא בארגון או להימצא אצל ספק מרוחק דוגמת בזק שמציעה שירות IP CENTREX. כאשר, בשירות Outsourcing שכזה כל הניהול, התפעול והבקרה נעשים מרחוק. ועידות וידיאו מהדסקטופ דוגמת ooVoo, טלפוניים דואליים שמאפשרים לבצע שיחות VoIP על גבי תשתית ה-Wi-FI, כאשר זו זמינה ועל גבי תשתית הסלולאר כאשר אין גישה לאינטרנט אלחוטי דוגמת Fring, מיקרוסופט ויסטה - מערכת ההפעלה החדשה כוללת תמיכה מובנית ב-VoIP - גם ברמת תחנת העבודה וגם ברמת השרת. IPTV - גם שידורי טלוויזיה מבצעים מעבר לתשתית ה-IP. חידוש זה מאפשר לתת גישה לערוצי טלוויזיה נחוצים (למשל ערוצי עסקים או טכנולוגיה) בכל מחשב בארגון ללא צורך בפריסת תשתית נוספת או בכרטיסי טלוויזיה. IPv6 - הדור הבא של פרוטוקול האינטרנט, שאמור להחליף את IPv4. דור זה יחדש בעיקר בהרחבת טווח הכתובות, מ-2 בחזקת 32 כתובות ל-2 בחזקת 128 כתובות.

שימושים נוספים
אלה מספר שימושים נוספים וחדשים לפרוטוקול ה-IP: מהירות גבוהה בהעברת Data, עבודה משותפת, אחסון - בעבר טכנולוגית האחסון בוססה על Fibre Channel. כעת, מתבצע מעבר לאחסון על-בסיס תקשורת IP. IP נייד, מסרים מידיים, בקרת עלויות תקשורת, Billing באמצעות IP - בשירותי Outsourcing, כמו למשל תמיכה או Call Center, שימוש בטלפונית IP או תקשורת IP אחרת מאפשר לבצע Billing על-בסיס אורכי השיחה או מספר ההודעות. חידוש זה פותח פתח למודלים עסקיים חדשים. ביטחון - פרוטוקול IP מאפשר לפרוס מצלמות אבטחה בכל מקום שיש בו חיבור לאינטרנט ולשלוט עליהן מרחוק. קיימות מצלמות אבטחה הכוללות כרטיס רשת אלחוטי מובנה. מדובר בפתרון זול ונגיש לאפשרויות אבטחה מתקדמות. רובוטיקה - מגוון אפשרויות ליישום חדשני, שתלוי ביצירתיות של הארגון. לדוגמא: ניתוח טלרובוטי, שבוצע לאחרונה בעזרת תשתית המבוססת על רשת IP. הניתוח בוצע על-ידי רובוט שחיכה במדויק תנועות רופא מנתח שנמצא במרחק 400 ק"מ.


פתרונות בולטים

ספקים אלה, מציעים מוצרים ושירותים בתחום: 012 - מציעה מרכזיית IP חכמה בטכנולוגית IP Centrex. המרכזייה נמצאת אצל הספק והניהול מתבצע באמצעות ממשק וובי . בזק - מציעה מגוון שירותי תקשורת לעסקים ובין השאר גם מרכזיית IP מנוהלת - IP Centrex . בזקכל - מציעה שירות טלפונית IP במיקור חוץ בטכנולוגית IP Centrex. הניהול הוא דרך ה-Portal עם סנכרון ל-Outlook . בינת - מציעה יישום שירותי IP מתקדמים, כולל תכנון, יישום ותמיכה במגוון רחב של פרויקטיVoice , טלפוניית IP וחיבור VoIP בין אתרים מרובים בארגונים מבוזרים, מוקדים טלפוניים, הודעות Voice מבוססות IPושילוב קול ונתונים במערכת אחת (Unified Messaging). . דניאל טק - נציגת סקייפ בארץ, מציעה שלל התקני עזר לשימוש בו. Radvision - מציעה מערכות לתקשורת IP מאוחדת כולל אפשרויות שיתוף פעולה, שיתוף יישומים מרחוק וועידות וידיאו . Avaya - מציעה שירותים ומוצרים לשילוב תקשורת IP בתהליכים העסקיים, כולל תקשורת מאוחדת, טלפוניה ו-Contact Centers מבוססי IP. Tikal Networks - מציעה טלפונים, מרכזיות IP, תוכנה ואביזרים לטלפונית VoIP, להצפנת טלפונית VoIP, ובין היתר גם מתאמי GSM ומכשירי קצה . 3Com - מציעה מגוון פתרונות לטלפונית IP וועידות וידיאו, כולל טלפוני IP עם מצלמות . Cisco - מציעה פתרונות Unified Communications ומגוון ציוד רשת ותקשורת לרשתות IP ולשירותים השונים (כולל וידיאו). Netcom - מציעה תכנון ויישום מערכותIP Telephony מתקדמות, הכוללות יישומים משלימים ואינטגרציה לאפליקציות ארגוניות, מערכות ועידה ארגוניות לביצוע שיחות שמע ווידאו, יישומי IP Call center ופתרונות אבטחה לתחום ה-IP Telephony. חברת Nortel מציעה את Business Communications Manager, המהווה פלטפורמת תקשורת IP כוללת. Alcatel - מציעה ציוד רשת ותחנות קצה לתקשורת IP. היא מציעה גם מתאמים לתקשורת סלולארית ומספר דגמי יחידות קצה. QualiTest - מציעה פתרונות בדיקה שונים לתחום רשתות ה-IP וה-VoIP, למשל כלים מתוצרת שונרא לסימולציית רשתות IP, כלים של טאצ'סטון לבדיקת איכות קול ביישומי VoIP וכלים נוספים. החברות שלהלן עוסקות בתכנון, ייעוץ ואינטגרציית מערכות בתחום התקשורת והרישות. אגינקס, טלדור, תים, מטריקס ו-D-Link

לעבר העתיד
המונח המקובל לתיאור הרישות בעתיד הוא NGN (אוNext Generation Network). כאשר קיימת הסכמה רווחת שה-NGN תהיה מבוססת על טכנולוגית IP, לכן גם המושג all-IP Network נחשב למונח נרדף ל-NGN. החזון (שכבר החל להיות ממומש) מדבר על רשת אחת שתשא עליה את כל סוגי המידע (נתונים, קול, ווידיאו) בכל צורותיהם השונות המוכרות לנו כיום (קווי, סלולארי, טלוויזיה, רדיו). הנתונים ברשת יהיו מחולקים למנות (Packets), בדיוק כמו שזה נעשה כיום ברשת האינטרנט. רישות אלחוטי על תשתית IP, כולל בטכנולוגיית WiFi, יאפשר שיחה מכל מקום שהוא, בסיוע תוכנות VoIP מיוחדות, דוגמתFring (www.fring.com) ו-Truphone (www.truphone.com). iPhone, ה-PDA משולב הסלולאר ורב העוצמה של Apple, כולל גם הוא תמיכה ב-WiFi.

סיכום
תקשורת IP מאוחדת כבר כאן והיא מגבירה נוכחות. הטמעת שימושי IP מתקדמים בארגון, תפתח הזדמנויות חדשות לייעול ולחיסכון.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על IP?
1. באילו שימושים חדשים מתבטא כיום פרוטוקול ה-IP?
2. מהו ההגיון הכלכלי מאחורי מעבר לסביבת IP?
3. מה התחדש לגבי טלפוניית IP?
4. אילו מגמות עיקריות משפיעות על נושא ה-IP?
5. לאן מתקדם תחום זה?
6. כיצד ישפר את התמונה IPv6?
7. מה משמעות רעיון ה-Next Generation Network בהקשר זה?
8. מהם האתגרים המרכזיים שאיתם יש להתמודד?
9. כיצד מתמודדים עם אתגרי האבטחה הכרוכים ביישום מערכות מבוססות IP?
10. כיצד מיישמים חידושי IP בארגון?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב