הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 27 ינואר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

23/8/2007
תחקיר מספר 830 - Offshore - ההבטחה והמשמעויות

לפי Gartner, עד 2015 יתבצעו 30% מעבודות ה-IT בארצות מפותחות ב-Offshore. זוהי עלייה משמעותית בתחום שרק לא מזמן החל לצבור תאוצה, כסוג חדש של מיקור חוץ. העלות הנמוכה וכוח האדם המיומן שמציעים ספקי Offshore החל למשוך ארגונים בעולם, ולאחרונה גם בארץ. עם זאת, תחום ה-Offshore סובל גם מלא מעט בעיות, אשר הובילו ארגונים רבים לחפש יעדים חדשים ואף לחזור הביתה ולמדינות קרובות יותר, במה שמכונה Nearshore.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
מתחום רדום יחסית, הפך בשנתיים האחרונות ה-Offshore לרלוונטי יותר ויותר בארץ, בזכות כוח האדם הרב, המיומן ובעלות נמוכה שהוא מציע, בעיקר בתחום התוכנה.

ה-Offshore צובר תאוצה

מיקור חוץ מסוג Offshore הוא העברת פעילות לאתר חיצוני, באזור אחר של העולם. כעת צובר ה-Offshore תאוצה, והופך רלוונטי ביותר, בעיקר ליצרני תוכנה. הסיבה לכך היא שביעדים המועדפים ל-Offshore ניתן להשיג כוח אדם זול אך מיומן, אליו ניתן להעביר פעילויות, שהן לרוב שבלוניות ושגרתיות. בארץ פועלים לא מעט גורמי תיווך מקצועיים כמו Ness, שמפשטים את תהליך זה, עבור הארגון.

הודו מאבדת גובה?

עד לא מזמן הייתה הודו היעד המועדף על רוב הארגונים בעולם, כאשר סין נחשבה לאחת מהמתחרות המועדפות לה; לפי Gartner, הודו וסין מציעות שירותי Offshore מעולים לא רק על סמך מחירים נמוכים, אלא גם על סמך כישורים מקצועיים מעולים. עם זאת, מספר גורמים - כולל המרחק והבדלים במנטליות - הובילו לחיפוש אחר יעדים חדשים, ברוב המקרים קרובים יותר. בישראל נוצרה העדפה ברורה למדינות במזרח אירופה, הקרובות אלינו, בעיקר ארצות דוברות רוסית המאפשרות עבודה צמודה בעזרת דוברי הרוסית בארץ. עם זאת, ישנן גם אופציות רבות נוספות, דוגמת ברזיל ומצרים ובעתיד אולי גם ברשות הפלסטינית.

שאלה של פטריוטיות

שאלה שהתעוררה בארה"ב, ומתחילה להראות אותותיה גם בארץ, היא חשש מצד עובדים לגבי עתיד משרתם עם העברת פעילויות ל-Offshore. בארה"ב מדובר בבעיה של ממש, בכל הנוגע לפגיעה אפשרית במקומות העבודה, בעוד בארץ ארגונים רבים עדיין מאמינים כי Offshore מנוגד לציונות.


הארגונים רוצים עוד!

בינתיים, כך נראה בשטח, ה-Offshore מנצח. ארגונים המעוניינים היום ב-Offshore ממשיכים להתמקד בחיסכון בעלויות, אך מתחילים גם לבחון שאלות הנוגעות לאיכות, מהירות וסקלביליות. יש האומרים שזה לא בהכרח זול יותר, עם כל התיאומים הנדרשים מסביב. בכל מקרה, הכסף הוא לא בהכרח השיקול העיקרי. ניתן לראות מספר מגמות נוספות, כולל התעניינות גוברת במדינות חדשות כיעד מועדף, חדירת רעיון ה-Offshore לארגונים בשוק הישראלי, חיפוש אחר פתרונות Nearshore (דוגמת מטריקס שמעסיקה נשים חרדיות במסגרת מרכז הפיתוח והבדיקות תלפיות) לאחר בעיות שהופיעו עקב מרחק, והעברת תחומים חדשים ליישום ב-Offshore.

כמה נתונים חשובים

לפי מטריקס, העסיק השוק הישראלי ב-2006 למעלה מ-4,000 מהנדסי תוכנה על בסיס Offshore (כ-5%-10% מקהילת הפיתוח והבדיקות בארץ). לפי רוב התחזיות, ה-Offshore אינו עומד להיעלם מהמפה, לא בארץ ולא בעולם. לפי מטריקס, תוך כ-5 שנים, כ-10,000 מעובדי הפיתוח והבדיקות בשוק הישראלי יעברו ל-Nearshore ו-Offshore. מדינות היעד עבור ארגונים בישראל ימשיכו להיות (לפחות בתקופה הקרובה) הודו וסין ומזרח אירופה. 92% מן המנהלים בישראל גורסים כי קיים מחסור בבוגרי תואר ראשון בטכנולוגיה. 57% אמרו שבעקבותיו, ייתכן שיועברו חלקים משמעותיים מפעילות ארגונם ל- Offshore (סקר תלפיות).

הדינאמיות בתחום זה בארץ, מתבטאת גם ברכישות שביצעה One1 לאחרונה - 66% מסטנגה מבולגריה ו-50% מחברת וויזרום מרומניה.

מגמות חשובות

בתחום ה-Offshore ניתן לראות היום מספר מגמות בולטות, החל מחדירה של הנושא לשוק הישראלי, דרך התמקדות בשאלות שמעבר לעלות, חיפוש אחר יעדים חדשים ל-Offshore - כולל "השיבה הביתה" בעזרת פתרונות Nearshore. בנוסף, ל-Offshore יתרון ברור במגעים עם עסקים בינלאומיים, בזכות העבודה "מסביב לשעון", מגמה נוספת שמטרתה להגדיל את שביעות רצון הלקוח.


בין הספקים הבולטים המציעים שירותי Offshore:

אמן מחשבים, מספקת פיתוח במודל Offshore, על ידי Nearshore או Onsite במחירי Offshore, ומיזם "תהילה" להעסקת נשים חרדיות, כפתרון Nearshore; מטריקס מציעה את Netshore, מרכזי פיתוח ובדיקות, המספקים שירותים במזרח אירופה, ואת תלפיות, המציע שירותי Nearshore; ב-Com-Exp מציעים שירותי הקמת חברות במגוון ארצות, החל מייעוץ, דרך טיפול בנושאי מיסוי ותשלומים, וכלה בקריטריונים לגבי בחירת אזור; Ignite מציעה שירותי Offshore בתחום פיתוח תוכנה, ומציעה גם מודל Clear-Box Outsourcing, המציע שקיפות לתהליך הפיתוח, עם השארת השליטה ויכולת המעקב בידי הלקוח; InterObject מציעים ייעוץ ושירותי Offshore בעזרת צוותים בישראל ובאוקראינה; Issue מתמחה במתן פתרונות לארגונים המעוניינים להקים פעילות Offshore במדינות כמו רומניה, בולגריה, אוקראינה, הודו ואחרות. מלווה את הארגונים משלב ההחלטה ועד היישום; Ness מציעה שירותי פיתוח ותחזוקה בהודו, ישראל וארצות אחרות, כך שהלקוח יכול לבחור מודל (Offshore, Onsite וכו'), וכן פתרונות המותאמים לדרישות הלקוח, ותמיכה טכנית מסביב לשעון (24 שעות ביממה); Stanga מציעה שירותי Offshore לפיתוח תוכנה במחיר קבוע, בבולגריה; TCS מקבוצת טאטא מציעים שירותי ייעוץ והכוונה, פיתוח תוכנה ושירותי תחזוקה ב-Offshore.

דוגמאות מהשטח

למי שמחפש נתונים מעבר לסטטיסטיקה הרגילה, כדאי ללמוד מניסיונם של ארגונים שכבר חוו על בשרם כשלונות והצלחות בתחום. למשל, הבנק של אמריקה (BofA), אשר הרוויח מ-Offshore לא רק בחיסכון בזמן ובכסף; הבנק נהנה משיפור ניכר באיכות התכנות, בעיקר בכל הקשור לשפות תכנות ישנות. מדובר בשיפור חשוב, מאחר וחלק ממחשבי המיינפריים ב-BofA עדיין משתמשים בשפת COBOL אשר נכתבה בשנות השישים והשבעים. מסתבר כי במערב לא קל לאתר מתכנתים בשפות ישנות, בעוד שבהודו יש כמות מתכנתים מיומנים נכבדה בשפות אלה.


לסיכום

מומלץ לבחון מה התועלות שמציע Offshore לארגונך וכיצד יש להתייחס אליו, על מנת לגבש מדיניות ארגונית, ליישום אופציה זו.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על Offshore?
1. מהם היתרונות המיוחדים של Offshore לעומת מיקור חוץ מקומי?
2. לאילו מטרות מקובל ליישם זאת בארגונים?
3. מהן המגמות שמשפיעות על אימוץ גישה זו?
4. אילו שיקולים כלכליים נכנסים ליישום זה?
5. מהן התועלות שמתקבלות מכך, מעבר לצד הכלכלי?
6. אילו מדינות עדיפות מבחינת יעדי Offshore?
7. מהם ההבדלים המשמעותיים ביניהן?
8. כיצד ניגשים ארגונים ליישם זאת? מי מסייע בכך וכיצד?
9. אילו נקודות קריטיות יש לברר לפני יישום?
10. מהם האתגרים בדרך ליישום יעיל?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן



  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת?



 • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב