הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 26 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

2/8/2007
תחקיר מספר 827 - CI - מודיעין תחרותי לארגון

הסכומים שארגונים משקיעים במודיעין תחרותי צפויים לגדול פי 10 (!!) ב-5 השנים הקרובות (לפי Fuld & Company). מעבר לזה, האם ידעת כי בחודש הקרוב צפויים להתחלף בישראל 16,000 מנהלים, 4,500 עסקים ישנו כתובתם ו-7,500 עסקים ישנן מספר טלפון (דן אנד ברדסטריט)? אם לא ידעת או שחשבת שמדובר בעניין חסר משמעות, ייתכן שתשמח לגלות את כל התועלות הגלומות במודיעין תחרותי (Competitive Intelligence או CI).
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
יותר ויותר ארגונים בוחרים להקים יחידות מודיעין תחרותי בארגון, במקום לפנות ליועצים ושירותים חיצוניים, וזאת במטרה למצות את המרב מתועלות ה-CI.
מודיעין תחרותי (Competitive Intelligence או CI), הוא תחום פעילות שכולל תכנון, איסוף, עיבוד וניתוח מידע חיצוני. המידע החיצוני מתייחס למידע לגבי כוונות, דרכי פעולה, חוזקות וחולשות ארגונים אחרים, וכן מידע לגבי הסביבה העסקית, אשר צפוי להשפיע על תוכניות והחלטות הארגון, באופן שיעניק לו יתרון תחרותי.

מודיעין תחרותי מקדם

הסכומים שארגונים משקיעים במודיעין תחרותי צפויים לגדול פי 10 (!!) ב-5 השנים הקרובות (לפי Fuld & Company). מעבר לזה, האם ידעת כי בחודש הקרוב צפויים להתחלף בישראל 16,000 מנהלים, 4,500 עסקים ישנו כתובתם ו-7,500 עסקים ישנן מספר טלפון (דן אנד ברדסטריט)? אם לא ידעת או שחשבת שמדובר בעניין חסר משמעות, ייתכן שתשמח לגלות את כל התועלות הגלומות במודיעין תחרותי.

המגמות והחידושים

עד לא מזמן, נהגו ארגונים בארץ להעסיק יועצים וחברות חיצוניים, אשר סיפקו עבורם מידע, אך בשנים האחרונות החלו ארגונים להקים יחידות CI משל עצמם. לא אחת, יצר מצב חדש זה בעיות והתנגדות, עקב העלויות הכרוכות בהקמת יחידות אלה. הפורום הישראלי למודיעין תחרותי (פימ"ת) עזר גם הוא להחדרת חשיבות הנושא לארגונים בארץ.

מאחר והזמן שלוקח לארגון לפתח מוצר ולשווקו (או Time to Market) התקצר משמעותית, וגם אורך חיי המדף ועלויות הפיתוח גדלו, נדרשים ארגונים רבים לאסוף מידע באופן חוקי ובזמן קצר על מוצרי ארגונים אחרים, וכאן נכנס לעניין ה-CI. אין ספק כי למנמ"ר יש כאן אפשרות נוספת להראות להנהלה דרך מעשית למנף את מגוון יכולות המחשוב בארגון, כולל שימוש בכלי עזר, חיפוש באינטרנט ועוד.

ה-CI אחראי לבחינת כל היבטי הסביבה החיצונית לארגון: מתחרים (כאן נכנס לתמונה Competitor Analysis, SWOT ושיטות נוספות להערכת חוזקות וחולשות המתחרים), לקוחות, שווקים, מוצרים וספקים.

ההבדל הדק

חשוב להבדיל בין מודיעין תחרותי (CI) לבין תובנות עסקיות (BI או Business Intelligence); תובנות עסקיות מתמקדות בניתוח מידע פנימי בארגון על הארגון עצמו, בעוד מודיעין תחרותי מתייחס לסביבה החיצונית לארגון. עם זאת, שני סוגי המידע מהווים חלק מניהול הידע בארגון.

מקורות המידע עבור CI הם רבים ומגוונים. בין השאר, ניתן להיעזר בחיפוש באינטרנט, מקורות מידע פומביים וחופשיים, מקורות בתשלום, חברות ייעוץ ומחקר, וכן מידע לגבי פטנטים (למעקב אחר פיתוחים וחידושים בארגונים מתחרים). מודיעין תחרותי מתמקד גם (אך לא רק) בניתוח המתחרים (Competitor Analysis), על ידי הערכת חוזקות וחולשות המתחרים הקיימים והפוטנציאליים, בעזרת שיטות נפוצות כמו SWOT (אוStrengths, Weaknesses, Opportunities, Threats) וחמשת הכוחות של פורטר (ראה הסבר: tinyurl.com/25b5cn).

נתונים

לפי סקר המכון הישראלי ליצוא, ל-59% מהארגונים המייצאים אין מערך מסודר ל-CI! השימוש במידע וב-CI מתפלג כך: כ-80% מהמידע והמודיעין מופנה להסקת מידע על פעילות מתחרים; כ-71% - להבנת צורכי לקוחות; כ-70% - לשיפור תהליך קבלת ההחלטות; כ-65% - לחסכון כספי ו/או הגדלת הכנסות; וכ-60% - לבחינת נושאים טכנולוגיים.

עוד עולה מהסקר כי 55% מהארגונים הנהנים מ-CI מעסיקים אדם אחד בלבד המטפל בנושא! לפי SCIP (אגודת מקצועני CI), 24.8% מהעוסקים ב-CI בארגונים, משקיעים בכך את כל זמנם; 20.4% משקיעים 75% מזמנם ו-24% משקיעים מחצית מזמנם על CI; 19.6% משקיעים רבע מזמנם; ו-11.2% משקיעים פחות מרבע מזמנם.

פתרונות בולטים

ספקי מידע כמו דן אנד ברדסטריט מציעים מגוון שרותי מידע על חברות מחו"ל, כולל דו"חות עסקיים, שירות מעקב והתרעות לגבי ספקים ולקוחות ומאגרי מידע ממוחשבים. ישנו גם המכון הישראלי לייצוא. אתרי חדשות דוגמת Business Week או ה-Wall Street Journal ובארץ גלובס ו-pCon. יש גם חברות מחקר כמו STKI; פורסטר ריסרץ'; Gartner (גרטנר) או IDC.פתרון CI חינמי באינטרנט כמו GetSwot, About.com ו-Answers.com. CIבאינטרנט בתשלום כמו HitWise, Hoovers, Silobreaker ו-Trellian.

פתרונות תוכנה כוללים את Cipher שמציעים מחקר וניתוח אסטרטגיים לעזרה בקבלת החלטות, ותוכנת CI, Knowledge Works לעזרה בחיפוש יעיל, ויצירת דו"חות במהירות; ComIntell, KXC5 היא תוכנה מבוססת ווב לאיסוף מידע וארגונו באופן נוח; Digimind, מציעים את Digimind Evolution, פלטפורמת CI לניהול כל דרישות ה-CI בארגון (איסוף, עיבוד וניתוח), המותאמת לצורכי הארגון; QL2, מציעה מספר פתרונות, כולל WebQL Desktop לאיסוף מידע בעזרת "סוכנים", ופתרונות אינטגרציה לאיסוף וניהול מידע נוח ומהיר; Svivot, המציעים פתרונות CI, כמו Contextor, מע' תמיכה עם כלי ניתוח לטיפול במידע, Consider, המזהה ומדווחת על שינויים בהתנהגות רשתות, ו-Reveal, המנתחת כמויות מידע גדולות.

תובנה מבוססת מיקום

לעיתים, מערכות כמו ERP או CRM אוספות מידע בנוגע למיקום אנשים (כעובדים במערך ההפצה) ואובייקטים (כפריטים במלאי) בזמן אמת, אך מדובר בכמות מידע גדולה, שלא פשוט לנתח ולעבד. כיום, חברות כמו מיקרוסופט, גוגל ויאהו מציעות שירותי מפות זמינים וחינמיים (למשל, earth.google.com); גם כלי אינטרנט כמו פורטלים, AJAX או Mashups (כלומר אפליקציות Web 2.0 המשתמשות בתכנים מיותר ממקור אחד ליצירת שירותים), מאיצים ומפשטים פיתוח אפליקציות באינטרנט. לכן, ארגונים היום יכולים לאסוף מידע בנוגע למיקום בקלות רבה מבעבר, ומכל מקום.

תובנה מבוססת מקום (Location Intelligence) משלבת בין חשיבות המיקום לבין בסיס הנתונים בארגון. שילוב זה מאפשר תובנות חדשות המובילות לפרודוקטיביות ויעילות גבוהות יותר, אך עשויות גם לסייע להבין טוב יותר את פעולות המתחרים.

סיכום

שימוש ב-CI מתאים לכל ארגון המעוניין לשמור על יתרון תחרותי, ולכן מומלץ לבחון פתרונות בתחום ולהטמיעם באופן חכם ויעיל, בפעילות העסקית של הארגון.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על CI?
1. האם זה חוקי? אתי? האם מדובר ב"ריגול עסקי"?
2. כיצד מסייע המחשוב בנושא ה-CI?
3. אילו מקורות מידע זמינים עבור המודיעין התחרותי?
4. לגבי מי אוסף הארגון מידע במסגרת זו?
5. מהן ההשלכות הכלכליות של יישום מודיעין תחרותי?
6. איזו השקעה מחייבת הקמת גוף למודיעין עסקי?
7. מהם הכלים הבולטים בתחום זה?
8. ממי מורכב הצוות הארגוני שעוסק בנושא זה?
9. כיצד מיישם זאת ארגון, שאין לו מומחים לנושא זה?
10. בפני אילו מגבלות ואתגרים יעמוד הארגון המיישם?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב