הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 31 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

5/7/2007
תחקיר מספר 823 - היצירתיות כמפתח לחדשנות

בעולם העסקי שבו החדשנות היא מפתח להצלחה עסקית, היצירתיות היא המפתח לחדשנות. יש רבים הטוענים כי טכנולוגיות המידע מאפשרות כיום לעשות כמעט כל דבר, והשאלה הגדולה היא: מה נוכל לעשות בטכנולוגיות אלה, כדי לזכות ביתרון עסקי ממשי? שימוש בטכניקות ושיטות יצירתיות, ייתן מענה לשאלת מפתח זאת. בפועל נמצא כי ארגונים המחויבים ליצירתיות נהנים מקצב צמיחה במכירות גבוה פי שניים, וקצב צמיחה ברווח גבוה פי שלושה (Synectics)!
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
בעולם העסקי שבו החדשנות היא מפתח להצלחה עסקית, היצירתיות היא המפתח לחדשנות. יש רבים הטוענים כי טכנולוגיות המידע מאפשרות כיום לעשות כמעט כל דבר, והשאלה הגדולה היא: מה נוכל לעשות בטכנולוגיות אלה, כדי לזכות ביתרון עסקי ממשי? שימוש בטכניקות ושיטות יצירתיות, ייתן מענה לשאלת מפתח זאת.
יצירתיות איננה נחלת ה"גאונים" בלבד. למרות שאצל רובנו מעוררת המילה "יצירתיות" מחשבה מיידית על איינשטיין, פיקאסו או תומס אדיסון, הרי שבכולנו קיים הפוטנציאל להיות יצירתי. בעזרת כלי עזר הקיימים היום ניתן בהחלט לשפר יצירתיות זו גם אצל אלו שלא בורכו בה מלידה. אין צורך להסביר כמה חשובה היצירתיות לארגון בסביבה התחרותית היום; יישום חדשנות מעשי כרוך בחשיבה יצירתית משולבת עם טכנולוגיה, אך רוב הארגונים מתמקדים בצד הטכנולוגי בלבד.

דווקא בישראל, אשר נחשבת חדשנית בתחומים רבים, לא השכילו רוב הארגונים לעודד יצירתיות בקרב העובדים. הסיבות לכך רבות; ארגונים המעוניינים ביצירתיות עומדים בפני מספר שאלות קשות: כיצד ניתן לתמחר שעת מחשבה אצל עובד? כמה זמן יש להשקיע ביצירתיות? האין מדובר ברעיון המנוגד למחשבה הלוגית, ה"מסודרת", העומדת בבסיס רוב הארגונים?

המחשב לשירותך

כיום, אין עוד צורך לשרבט רעיונות על דף נייר. מעבד התמלילים והאינטרנט מאפשרים לנו עבודה מסודרת יותר, בעיקר כאשר מדובר ברישום רעיון מורכב העובר שינויים רבים. האינטרנט גם מציע כלי שיתופיות רבים המסייעים לחשיבה, החל מ-Video Conferencing, דרך מסרים מיידיים וכלה באתרים המקלים על תהליך סיעור המוחות החשוב להעלאת רעיונות חדשים.

גם מערכות תובנה עסקית (BI), המספקות נגישות וזמינות למידע למשתמש הקצה ללא תיווך מצד אנשי מקצוע, וגישות לניטור פעילות עסקית (BAM), הבונות תמונת הפעילות העסקית, מספקות כלים המקלים על הוספת היצירתיות לארגון.

בווב 2

מגמת ה-Web 2.0 מספקת כלים המעודדים אף הם יצירתיות. שלא כמו הדור הראשון של האינטרנט, ה-Web 2.0 מתמקדת בעיקר בתכנים אשר נוצרו על ידי הגולשים עצמם, ובטכנולוגיות המאפשרות יצירה ושיתוף תכנים. הכלים שמציעה ה-Web 2.0 מאפשרים לאתר מידע בנושאים ספציפיים, לחלוק משאבים וידע עם עמיתים, ולבנות ולהשתתף בקהילות בהן ניתן, בין השאר, ליצור קשר עם אנשים מאותו רקע ובעלי תחומי עניין דומים.

ה-Web 2.0 מציעה כלי עזר רבים, החל מהצגת המידע, בעזרת Mashup (אתר או יישום המאפשרים שילוב תכנים ממספר מקורות) ו-Ajax (טכניקה ליצירת יישומי דפדפן המאפשרת עדכון רק חלקים מדף האינטרנט ללא טעינת הדף כולו); דרך כלים ליצירת מידע; וכלה בכלים לשיתוף מידע וידע, כמו ה-Wikis והבלוגים.

העזרים ומשתמשיהם

עזרי חשיבה ויצירתיות מסוגים שונים בהם ניתן להשתמש: עזרי מחשבה, עזרי רעיונות, עזרי סיעור מוחות, כלי שיתופיות, כלי עזר לניתוח עסקי ועזרי זיכרון. בשיטות עזר לחשיבה ועידוד יצירתיות יכולים להיעזר ההנהלה, המנמ"ר, צוותי פיתוח, אנשי השיווק והפרסום ובסופו של דבר, כלל העובדים הזקוקים לכך.

לאורך השנים התפתחו מגוון שיטות לעידוד המחשבה, החל משיטות המתמקדות בצד הפיזיולוגי ומעודדות חשיבה יצירתית, כמו שיטת סילבה; דרך שיטות ההופכות תהליך היצירתיות למובנה יותר, כמו שיטת ASIT אשר פותחה בארץ; וכלה בשיטות לחשיבה המצאתית המעודדות מציאת פתרון לבעיות מכיוונים חדשים ומעניינים (ראה עוד בידיעה 823.31).

ועדיין, יצירתיות אינה נחשבת כתכונה חשובה בעובדים פוטנציאליים. לפי סקר, רק 4% מהמנהלים טענו כי הם מחפשים אחר עובדים יצירתיים, למרות ש-36% דיווחו כי יצירתיות היא חשובה ביותר לעתיד הארגון. בנוסף, 18% מהעובדים חשים כי מחשבה ייחודית אינה זוכה לעידוד, ו-64% מהעובדים מגדירים עצמם כ"תפקודיים" בלבד, ולא כ"יצירתיים" (לפי Arts Council England).

פתרונות בולטים

להלן מומחים, שירותים, קורסים וסדנאות מעודדי יצירתיות: ג'ון ברייס שמציעה קורס לחשיבה יצירתית, הכולל תרגול טכניקות וכלים למחשבה יצירתית, הצגת תיאוריות ומודלים בתחום, ועוד. מציעים גם סדנת יצירתיות. האוניברסיטה הפתוחה. מרצים שונים - משה כושר, פרץ מנור וד"ר אורן חסון. סדנאות - אינסייד אאוטסייד, Key Leader ועידן בכור.

תוכנות Mind Mapping הם כלים המאפשרים לסדר מחשבות. לדוגמא: MindMeister; MindManager; ו-MindDraw. Brainstorming Toolbox היא תוכנה המעודדת פתרון בעיות, בעזרת סדרת תרגילים, מילים ותמונות אקראיות לעידוד המחשבה, וסיעור מוחות עם אנשים ברשת. novent Applications - מציעים הרצאות ומתמחים בפרויקטים לפתרון בעיות בלתי פתירות לכאורה. MindGenius היא תוכנה העוזרת לחשיבה, ההופכת ארגונים ועובדים ליעילים יותר, בעזרת כלים לסיעור מוחות, ניהול פרוייקטים, שיפור הליכי קבלת החלטות, ניתוח SWOT ו-Mind Mapping.

סיכום

כמי שמופקד על הטיפול ויישום המידע בארגון, עידוד היצירתיות בארגון בכלל ובאגף ה-IT בפרט, יכול להקנות נקודות זכות לכל מנהל, ומעבר לכך לתרום תרומה ממשית להצלחתו העסקית של הארגון.לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מה חשוב לדעת על יצירתיות?
1. אילו כלי עזר המעודדים חשיבה המצאתית ויצירתיות קיימים היום בשוק?
2. מי בארגון יכול להיעזר בשיטות עזר לחשיבה ועידוד יצירתיות?
3. מה מציעה ה-Web 2.0 בתחום כלי העזר ליצירתיות?
4. מה יכול ארגון ללמוד מנסיונם של ארגונים כמו 3M בתחום השימוש ביצירתיות לתיעול ומינוף רעיונות?
5. מה אומרים המומחים בנושא זה?
6. איך ניתן לעודד יצירתיות בכל אחד?
7. איזה אחוז מזמנו, לפי המומחים, רצוי שכל עובד ישקיע ביצירתיות?
8. אילו שיטות קיימות היום העוזרות "לחשוב מחוץ לקופסא"?
9. מה חושבים רבים מהמנהלים על תפקיד היצירתיות בארגון?
10. אילו טעויות עושים ארגונים רבים ביחסם ליצירתיות?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב