הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 3 יולי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

24/5/2007
תחקיר מספר 817 - בשורת השיתופיות

ארגוני IT רבים כוללים צוותי עבודה, אשר חבריהם ממוקמים באזורים גיאוגרפיים שונים. השיתופיות (Collaboration) והפתרונות המוצעים היום בתחום מספקים לארגונים שיטות עבודה חדשות ומבטיחות. ההכרה הגוברת בצורך לשתף פעולה ומידע והאמצעים החדשים המאפשרים זאת, דוחפים לשינוי משמעותי במערך המחשוב הארגוני. מגוון הפתרונות הרחב מכסה תחומים רבים, בהם השיתופיות תורמת והופכת לנושא מהותי ומשמעותי ליותר ויותר ארגונים.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
שיתופיות מאפשרת מגוון דרכים למינוף משאבים, ידע ותקשורת, שקיימים כ"איים נפרדים" בארגון ואצל לקוחותיו ושותפיו, באופן שמניב מגוון תועלות עסקיות.
שיתופיות (Collaboration) היא תהליך שבו יחידות שונות או אנשים שונים עובדים יחד, להשגת תוצאות משותפות. מדובר בנושא ההופך יותר ויותר שכיח ומשמעותי בארגונים, עם ההבנה לגבי הצורך לשתף מידע מחד, וריבוי הפתרונות בתחום מאידך. שיתופיות היא גם מרכיב מהותי, בתפישות מחשוב כמו ERP ו-CRM, בגישת ה-SOA ובמוצרים עדכניים, דוגמת אופיס 2007 - שאחת הבשורות הגדולות שלו היא השיתופיות.

גם שוק ה-Enterprise Web 2.0, הבנוי על שיתופיות, עובר ייצוב, ולפי סקר שנערך על ידי Forrester (פורסטר), ה-CIOs מרוצים מהמצב ומביעים רצון לרכוש טכנולוגיות Web 2.0 (בלוגים, wikis, podcasts, RSS וכו'). אלה מתבססות במידה רבה על שיתופיות ביצירת תכנים ושירותים, כפי שמדגימות למשל Wikipedia (וויקיפדיה) או YouTube (יוטיוב), וסביר שהדבר יחלחל גם לעולם הארגוני.

המגמות והחידושים

תפיסות חדשות וחידושים רבים, מקדמים את השיתופיות: גידול בחשיבות ניהול מידע וידע, בהיקפי התכנים המקוונים, בקידום הפורטל הארגוני, במידע שבהתקנים ניידים, קידום הפתרונות תקשורת האחודה, התחזקות המסרים המיידיים ושיחות בינלאומיות על גבי IP. בנוסף, כלי Web 2.0 מעודדים שיתופיות ונסמכים עליה. מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט מציעה פתרונות לניהול רשתות שיתופיות עם מספר רב של מחשבים. גם בנוסף, פרוייקט הקוד הפתוח, האחראי ליצירת תוכנת תרגום בין מסמכים בפורמט OpenDocument למסמכים בפורמט OpenXML, מאפשר שיתופיות נוחה בין אנשים העובדים בפורמטים שונים. כך ניתן לקרוא ולכתוב מסמכים בפורמטים שונים, ולשתף אחרים בתכנים ללא הסרבול בהעברה מפורמט לפורמט.

השיתופיות נחשבת לטכנולוגיה (או חדשנות) "מתפרצת" (Disruptive Technology); כלומר טכנולוגיה, מוצר או שירות, אשר בסופו של דבר משנה לחלוטין את הטכנולוגיה הדומיננטית או המוצר השולט בשוק.

שיתופיות היא גם עניין של תפיסה, שמומלץ לקדם בארגון. זו, תתבטא למשל בעידוד עובדים לשתף ידע אישי מועיל, בניצול יתרונות יחסיים של שיתופיות (כדיווח מעובד בחו"ל על כנס), בקידום השיתופיות מול ספקים ולקוחות ובניהול מושכל של שיתוף המסמכים בארגון. כלי שיתופיות נותנים הזדמנות לממש שיתופיות עובדים, לפי המודל היפני לקידום פרויקטים, בו כל מי שמעורב בפרוייקט, מוזמן לחלוק דעות ותובנות לגביו.

המגמות והחידושים

תפיסות חדשות וחידושים רבים, מקדמים את השיתופיות: גידול בחשיבות ניהול מידע וידע, בהיקפי התכנים המקוונים, בקידום הפורטל הארגוני, במידע שבהתקנים ניידים, קידום הפתרונות תקשורת האחודה, התחזקות המסרים המיידיים ושיחות בינלאומיות על גבי IP. בנוסף, כלי Web 2.0 מעודדים שיתופיות ונסמכים עליה. מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט מציעה פתרונות לניהול רשתות שיתופיות עם מספר רב של מחשבים. גם בנוסף, פרוייקט הקוד הפתוח, האחראי ליצירת תוכנת תרגום בין מסמכים בפורמט OpenDocument למסמכים בפורמט OpenXML, מאפשר שיתופיות נוחה בין אנשים העובדים בפורמטים שונים. כך ניתן לקרוא ולכתוב מסמכים בפורמטים שונים, ולשתף אחרים בתכנים ללא הסרבול בהעברה מפורמט לפורמט.

חשש מהבלתי נודע(?)

למרות התועלות הברורות בשיתופיות, ארגונים רבים עדיין נמנעים מיישום פתרונות בתחום, חלק מחשש, וחלק מבורות. ברוב המקרים, העלויות הנובעות מהימנעות מיישום גבוהות, מעלות אימוץ פתרון, מה גם שפתרונות חינמיים רבים מוצעים כעת לארגונים. חשוב גם לזכור כי הצעירים של היום, אשר עבורם הופכים כלי השיתופיות לדבר שבשגרה, הם אנשי הידע והמידע של העתיד; ארגון שאינו משכיל ליישם היום פתרונות שיתופיות, ייאלץ להתמודד עם התוצאות בעתיד.

עם זאת, העניין בשיתופיות גבוה, וב-Forrester צופים שהעניין בשיתופיות יישאר גבוה ב-2007, כאשר ארגונים נעים לכיוון סטנדרטיזציה. ארגון אשר ישכיל לנצל כראוי את המחשוב, ימצא בו הזדמנויות רבות ומשמעותיות לייעול עבודה משותפת. מצד שני, שיתופיות מציבה גם סיכונים אליהם יש להתייחס.

96% דיווחו על תועלות, בסקר על שימוש בתוכנות שיתוף בענף הבנייה ו-80% הגדירו אותן כמשמעותיות (NCCTP). לפי בטלר גרופ, השוק הגלובאלי לפתרונות שיתוף מסמכים, למשל, צפוי להגיע לכ-800 מיליון דולר עד סוף 2010. מחקר Frost & Sullivan מצא כי עד 2010, שוק שירותי השיתופיות מבוססי הווב יגיע ל-2,644.5 מיליון דולר (לעומת 682.7 מיליון דולר ב-2005), כאשר Web Conferencing יהיה הכוח המניע העיקרי לרווחים.

פתרונות בולטים

מגוון מוצרים מוצעים כעת לשיפור השיתופיות בארגון: בינת, סימנטק, Central Desktop, Google(גוגל), HP שמציעה את Advanced Visualization Collaboration, IBM (יב.מ) שמציעה Lotus Connections ו-Lotus Quickr המשלבות רשתות חברתיות בארגון. Microsoft (מיקרוסופט) שמציעה גרסת בטא לשרת ה-VoIP,Office Communication Server 2007; ומציעה גם את Hosted Messaging and Collaboration לעסקים קטנים ובינוניים. Oracle (אוראקל) שמציעה את Oracle Collaboration Suite, המספקת כלים העוזרים לארגון להתמודד עם הצורך בשיתופיות. מציעה גם שני כלים לשיתופיות בזמן-אמת: Oracle Web Conferencing ו-Oracle RTC Messenger. כמו כן, Parlano, Polycom, RADVISION, IpSwitch, Skypeו-Vyew.

ווב 2

ה-Web 2.0 הפכה פופולארית, כאשר אין ספק שהשיתופיות עומדת במרכזה. פלטפורמות Web 2.0, כמו בלוגים, Wikis ואפליקציות חברתיות אחרות, אכן מוצאות דרכן לארגונים, אך חשוב לזכור שהנושא עדיין בחיתוליו. למעשה, חלק ניכר מהארגונים עדיין לא עושים שימוש בכלים אלה. כניסת ה-Web 2.0 לארגון מחייבת שינוי בתפישה, מריכוזיות ידע ושמירה עליו מכל משמר, אל השיתופיות.

חברות רבות מציעות כיום פתרונות בתחום עבור ארגונים. דוגמא לכך, ניתן למצוא ב-IBM (י.ב.מ), אשר עושה שימוש בכלים כמו בלוגים ו-Bookmarks, ומעבירה אותם אל העולם הארגוני. ה-Lotus Connections וה-Lotus Quickr מבית IBM הם דוגמא לשילוב רשתות חברתיות בארגון. ה-Lotus Connections, למשל, מאפשרת לעובדי ידע למצוא עמיתים בעלי תחומי עניין דומים ולחלוק מידע בקלות. הכלים הותאמו לארגונים על ידי הוספת אבטחה ויכולת לבקרת מידע. ה-Lotus Quickr היא אפליקציה לשיתוף תוכן המשלבת בין Lotus Notes לאופיס. גם SAP (סאפ) מציעה פתרונות המעוצבים סביב טכנולוגיות Web 2.0, כמו בלוגים, wikis ו-widgets, במטרה להקל על העובדים המשתמשים במוצרי SAP לשתף פעולה, כחלק מחבילת האפליקציות העסקיות שמציעה SAP. לדוגמא, SAP בונה widgets ומוסיפה אותן לאפליקציות הליבה, שהיא מציעה.

סיכום

מומלץ לבדוק מה יש לכלי שיתופיות להציע לארגון, לבחון דרכים ליישומם ולקדם תפיסה חשובה זו, לשם ייעול ושיפור הפרודוקטיביות.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
מינוף המחשוב לייעול כלל ארגוני
שיתופיות היא מפתח לתועלות רבות לארגון. מאחר והמחשוב הוא מפתח עיקרי לישומה, זו היא גם הזדמנות למנף ולקדם אותו ואותך, כמרכזיים לקידום עסקי של הארגון.
1. מהן המגמות בתחום השיתופיות כעת?
2. אילו פתרונות מוצעים לארגונים בתחום השיתופיות?
3. כיצד ניתן לחסוך 37.5 מיליון דולר בשנה בארגון בן 5,000 עובדים?
4. כיצד ניתן למנוע קרוב ל-25% בזבוז זמן עובדים?
5. אילו מוצרים חינמיים מוצעים היום לארגון בתחום השיתופיות?
6. מהו "מאמן ידע", מדוע הוא חשוב לארגון, וכיצד הוא יכול לתרום בתחום השיתופיות?
7. מה מציע מעבר המידע לעולם ה-IP בתחום השיתופיות?
8. אילו פתרונות מציע ה-Web 2.0 בתחום השיתופיות, ומה יתרונותיהם של פתרונות אלה?
9. מה צפוי לנו בעתיד בתחום השיתופיות, בכל הקשור לשינויים, מגמות ופתרונות חדשניים?
10. כמה יצטרך ארגון ממוצע להשקיע, אם בכלל, בפתרונות שיתופיות על מנת לראות רווחים, ומהי עלות היעדרות מיישום?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב