הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום ראשון 27 מאי 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

15/3/2007
תחקיר מספר 807 - תפקיד ה-CTO

לא מעט ארגונים גדולים מתלבטים כיום בשאלה, האם הם זקוקים ל-CTO (או Chief Technology Officer) ואם כן, מה תהיה תרומתו? שכן, בשנים האחרונות אנו רואים התפצלות בתפקיד המנמ``ר, ל-CIO האמון על הצד האסטרטגי והניהולי ול-CTO האמון יותר על התחום המקצועי. כאשר הטכנולוגיה הופכת להיות למרכיב דומיננטי שמשפיע על ההצלחה העסקית, קיים צורך אמיתי באדם שיבין את התמונה הכוללת וידע לכוון את הארגון, לבחור ולהטמיע אותן טכנולוגיות, שיאיצו וימקסמו את הצלחת הארגון.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
תמורות משמעותיות בעולם העסקי ובעולם הטכנולוגי, הביאו ליצירת תפקיד מפתח חדש של ה-CTO שאמור להביא את חוד החנית הטכנולוגית לארגון, לסייע למנמ"ר ולהיות יועץ ונציג הטכנולוגיה בארגון.
בשנים האחרונות, ארגונים רבים החלו לאייש את תפקיד ה-Chief Technology Officer (ה-CTO). תפקיד זה דורש ידע טכנולוגי לצד יכולת לקבל החלטות אסטרטגיות חשובות, רקע טכני נרחב לצד הבנה עסקית וניהולית. על אף שמדובר בתפקיד חדש יחסית, הרי שהוא הפך פופולארי בשנים האחרונות. עם זאת, קיים בלבול רב בכל הנוגע למהות התפקיד, בנוסף על נטייה לבלבל בין ה-CTO ל-CIO (Chief Information Officer). למעשה, תפקיד המנמ"ר התפצל לתפקיד ה-CIO, כתפקיד ניהולי אסטרטגי ול-CTO, תפקיד טכני יותר, הכפוף אליו. מאחר וכיום ה-CIO אחראי לכך שהשקעות ה-IT בארגון יעמדו בקו אחד עם המטרות האסטרטגיות של הארגון, תחום אחריותו הולך ומתרחב מעבר לתפקידו המסורתי ולכן מוטל עליו עומס רב. מצב זה הוביל ליצירת תפקיד ה-CTO.

ההבטחה שבתפקיד ה-CTO

מעצם הגדרתו, אחראי ה-CTO על זיהוי הטכנולוגיות המתאימות לארגון ויישומן בהתאם להנחיות ה-CIO, בדרך המאפשרת לשלב בין הטכנולוגיות המומלצות למטרות האסטרטגיות של הארגון. מסלול הקריירה של ה-CTO, מתפצל ברוב הארגונים כאשר מגיעים השניים לדרג הניהולי. התקדמותו במעלה הדרג, גוררת גם עלייה ברמת האחריות, האתגרים והמשימות הניהוליות. בארגונים אחרים, הוא נותר "הדבק המקשר" בין ה-CIO להנהלה בנושאים טכנולוגיים. בכל מקרה, הוא משמש כיועץ טכנולוגי להנהלה, כבודק משמעויות מעשיות של יישום טכנולוגיות חדשות, כמגלה הזדמנויות חדשות וכמוביל חדשנות.

בהנחה שה-CTO ידע לזהות טכנולוגיות מבטיחות שתוכלנה לסייע לארגון להיכנס לתחומי עסקים חדשים, לקחת נתחי שוק גדולים יותר, להיות רווחי יותר, מעמדו בארגון ובקרב ההנהלה ילך ויתחזק, עד לכדי מצב אפשרי, שבו ה-CTO ייתפס כגורם משפיע, כמו או אפילו יותר מאשר ה-CIO.

המגמות והתרומה

את המגמות העיקריות בתחום ניתן לסכם במגמות אלה: ריבוי הטכנולוגיות, מורכבות הטכנולוגיות כאשר סביבת המחשוב עצמה הולכת ומסתבכת, קצב חידושים מהיר, ההשפעה ההולכת וגדלה של ה-IT על הארגון, עומס משימות על המנמ"ר, צורך בנציג בעל מומחיות טכנית כמו למשל במקרה של ניהול מו"מ עם ספקים, ממקום של ידע טכני מקיף ונרחב. בכל אלה יכול ה-CTO לתרום בקשת רחבה של תחומים: זיהוי הזדמנויות ואיומים - הוא הנביא בשער, המתריע מפני איומים אפשריים, והמציע שיפורים ואימוץ טכנולוגיות חדשות. בחירת טכנולוגיות, הדרכה, חדשנות - CTO מוצלח, עומד בחוד החנית של הארגון, מבחינת ייזום והטמעת החדשנות, הגדרת אסטרטגיות עסקיות, הורדת עומס מה-CIO, טיפול בהיבטים של ציות לתקנות וחוקים כמו למשל יישום תאימות ל-SOX וכן בבחירת ספקים.

חשיבות השיתוף בין ה-CIO ל-CTO

האתגר המרכזי עמו מתמודד כרגע ה-CIO הוא אופן הגדרת התפקידים, שמבדיל בין תחומי העבודה של השניים ומאפשר האצלת סמכויות. אתגר נוסף, הוא יצירת שיתוף פעולה אמיתי ביניהם, באופן בו השניים משלימים זה את זה. על אף ההיררכיה המוגדרת בין שני התפקידים, רצוי ששניהם ילמדו להעריך יכולות ייחודיות האופייניות לכל אחד מהם. עם זאת, ככל שרמת המחשוב בארגונים עולה, כך מוצא עצמו ה-CIO בעמדת ניהול, הן בהנהלת צוות משלו, והן בהשתלבות בהנהלת הארגון. מצב זה מאפשר גם ל-CTO, להתקדם כאשר צפוי, כי החשיבות של שני התפקידים תלך ותגבר, ככל שתתרחב השפעת הטכנולוגיה, על הפעילות העסקית של הארגון.

מסקר שערך CIO.com, נמצא כי גם מונח זה עדיין רחוק מלהיות אוניברסאלי; רק 29% הגדירו עצמם כ-CIO; 16% הגדירו עצמם כמנהל; 48% הגדירו עצמם כ-IT Director, קואורדינטור או אחראי; ו-2% בלבד הגדירו עצמם כ-CTO.

מקורות להעשרה

להעצמת התפקיד ניתן להיעזר כיום במספר מקורות ושירותים: ביט פלוס מציעה את הקורס CIO - ניהול טכנולוגיות המידע בארגון; ל.ה.ב (לימודי הכשרה בניהול) מטעם אוניברסיטת ת"א מציעה קורסים כמו "היבטים עסקיים ומיומנויות ניהול", ו"מנהיגות: פיתוח אישי ועקרונות יסוד", המתאימים גם ל-CTO המעוניינים לפתח מיומנויות ניהוליות; סלע יוניברסיטי מציעה הדרכות למקצועני היי-טק, וכן מגוון קורסים משלימים בנושאים ניהוליים וטכנולוגיים; CIO.com – מציע מאמרים, דיווחים, בלוגים, חדשות, ומידע רב למנהל ה-IT; CIO Insight - אתר המציע דיווחים, מאמרים, מחקרים, והטרנדים הכי חמים; CTO Forum - מועדון מנהלי הטכנולוגיה של אנשים ומחשבים, המציע מפגשים למנהלי טכנולוגיה, מאמרים וחדשות; CTONet - אתר ל-CTO, עם מגוון משאבים, הסברים, White Papers וספרייה שלמה ומסודרת לפי נושאים המקלה על החיפוש; CIO Update מציע מגוון עצות, מאמרים, מחקרים ועדכוני חדשות בתחום; Net-Bryce - מציעים קורסי CTO למנהלים ומובילי טכנולוגיה, הכולל 14 מפגשים, וקורס ניהול טכנולוגיות המידע בארגון; The CTO Network כולל הסברים על תפקיד ה-CTO, חדשות ומאמרים מעניינים וכן ב- PCאון - אנו מאמינים, כי הסקירות הטכנולוגיות וכן יתר נושאי המפתח בפיסיאון, הם מידע חיוני לכל CTO מקצוען.

מובילים וממחישים

מה הופך CTO למוצלח? מספר דוגמאות מהעולם לכמה שהצליחו מעל ומעבר, לפי InfoWorld CTO 25: מוכוון שירות - Russell Daniels, ה-CTO וסגן הנשיא ב-HP, שילב בין וירטואליזציה לבין טכנולוגיות אוטומציה בדטה סנטר, על מנת ליצור בסיס ל-IT מוכוון-שירות; ה-CTO כמציל - Suzanne Peck, ה-CTO בעיר וושינגטון, הגיעה לתפקיד בתקופת בהלת ה-Y2K, ובנתה מחדש את מערכת ה-IT, שכרה שירותי מיקור חוץ מיומנים ועזרה להחליף מערכות מיושנות בחדשות; חשיבה עסקית - כאשר AT&T התמזגה עם SBC בסוף 2006, גילו הצדדים המעורבים כמה קשה השילוב של שתי חברות. John Stankey, ה-CTO של AT&T, סייע במצב זה, בכך שהוא הוביל מהלך לאיחוד המהיר של רשתות שתי החברות לתשתית אחת; בחינת ההזדמנויות - Scott Metzger, CTO ב-TrueCredit המספקת שירותים פיננסיים, הצליח להוביל את החברה להצלחה מחודשת על ידי למידה מדוקדקת של ההזדמנויות העסקיות, אשר לאורן בנה מפת דרכים חדשה למחשוב הארגון; התמקדות בלקוח - Matt Bross, ה-CTO של BT, החליט להשתמש באינטרנט, המציע הזדמנויות חדשות, ופיתח ארכיטקטורה לרשת תקשורת מהדור הבא.

לסיכום, כדאי לכל ארגון גדול לצרף CTO למשרד ה-CIO כדי למנף את הטכנולוגיות, לקדם חדשנות ולהבטיח תוצאות עסקיות טובות יותר, מההשקעה במחשוב.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
הכיוון החדש לקריירה שלך
תמורות משמעותיות, מחייבות את מנהל המחשוב להתעדכן, ביסודות של תפקידו ושל חשיבותו האסטרטגית.
1. מה הסיבות לצורך המתעורר בתפקיד החדש, תפקיד ה-CTO?
2. מה ההבדל בין ה-CTO ל-CIO, מבחינת חלוקת תפקידים, ואיך חלוקה זו משפיעה על שניהם ועל מסלולי הקידום שלהם?
3. איך תורם ה-CTO לארגון בכלל ול-CIO בפרט?
4. איזה קורסים והכשרות מוצעים היום עבור ה-CTO?
5. מה אחוז בעלי התפקיד המגדירים עצמם כ-CTO?
6. מהי עלות העסקת CTO לארגון, ובמה כרוכה עלות זו?
7. כיצד משפיע ניסיונו של ה-CTO על שכרו הממוצע?
8. אילו סוגי CTO קיימים, ומי המתאים ביותר לארגונך?
9. מה הופך CTO למוצלח וכיצד ניתן ללמוד מניסיונם של CTOs אחרים?
10. אילו אתגרים עומדים בדרכו של ה-CTO כעת ובעתיד, וכיצד הם משפיעים עליו ועל הארגון?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב