הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 10 יולי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

8/3/2007
תחקיר מספר 806 - חידושים בניהול מסמכים

161 מיליארד גיגה בייט של מידע דיגיטלי חדש, יוצר בעולם ב-2006 (IDC) וכמות הנייר הממוצעת בארגונים מוכפלת כל 3.3 שנים (World Scan)! מדהים? זאת רק ההתחלה. לתמונה מתווספות מגמות שונות, כמו חוקים ותקנות, כניסת שחקניות חדשות לשוק הספקים, צורך בהתאמה לתקנות שונות ועוד.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
ייעול תהליכי עבודה במגוון דרכים, גלום בחידושים הרבים, שמציע כיום תחום ניהול המסמכים.
כיום, הארגון הממוצע "מוצף" במסמכים - קבצי מעבדי תמלילים, הודעות אימייל, פקסים וגיליונות אלקטרוניים, שמערכות המחשוב רק מסייעות ליצור, לשכפל ולהפיץ. נתוני IDC בידיעה 806.12, רק מאשרים זאת. עומס זה מחייב ניהול יעיל, התאמה לרגולציות וניהול מסמכים משופר, כחלק מניהול התוכן והתהליכים בארגון. בנוסף, שיקולים עסקיים מכתיבים מעבר מ-Workflow ל-BPM (או Business Process Management. ראה עוד בתחקיר 730 - מ-Workflow ל-BPM).

אתגרים נוספים כוללים אירכוב ושינוי סטטוס המסמך ואופן שמירתו, בהתאם למחזור חייו ובנסיון להתקרב לחזון המשרד ללא נייר. מגמות נוספות בעולם המסמכים, הן ראייתם כתשתית עסקית יעילה, השפעת תקנות ורגולציות, מגמת השיתופיות וצורך גובר באבטחת מידע. מגמות בתחום פתרונות ניהול המסמכים עצמם, כוללות כניסת שחקנים גדולים, ממשקים חדשים, XML ויותר התאמה אישית.

הפתרון - מערכות לניהול מסמכים

לכל זאת, מסייעות מערכות ניהול מסמכים, אשר מרכזות את הידע הקיים בכל מסמכי הארגון. הן מאפשרות ניהול מסמכים יעיל, עם תועלות רבות: אפשרויות חיפוש משופרות, אחזור מהיר, קישוריות גבוהה לסביבת העבודה, עלייה ברמת השירות ובפרודוקטיביות וחיסכון בזמן וכסף. העלייה בפופולאריות האינטרנט הפכה את היכולת לחלוק מסמכים בין משתמשים וארגונים לפופולארית מתמיד. עם זאת, כך גם נוצרו בעיות הקשורות לאבטחה, נגישות, זכויות ועקביות מסמכים. חשוב שלכל המעורבים בתהליך ניהול המסמכים תהיה גישה לגרסה המעודכנת ביותר של כל מסמך, אפשרות לאיתור המסמכים הנכונים והיכולת לעדכן את מאגר המסמכים בזמן אמת.

גישות חדשות מוצאות דרכן אל ניהול המסמכים בארגון, כמו חתימה אלקטרונית, Document Imaging - המאפשרת סריקת מסמכים והעברתם לפורמט תמונה הנשמר על המחשב, שיטות תיוג וקידוד חדשות, וזאת בנוסף לגישות המסורתיות לניהול מסמכים. במקביל, הצורך במעקב אחר המסמך ומחזור חייו, מעקב אחר שינויים וכדומה, מגבירים צורך בניהול יעיל ומעקב מסודר אחר המסמכים בארגון. גם יכולות החיפוש מתקדמות הקיימות באינטרנט, מוצאות דרכן לניהול המסמכים.

המגמות והחידושים

את המגמות העיקריות ניתן לסכם ולאפיין בתמורות הבאות: צורך בתשתית עסקית יעילה, "מבול" מסמכים, צורך לציית לתקנות ורגולציות כמו SOX (Sarbanes-Oxley), חוק החתימה האלקטרונית שמקדם ומעשיר את האפשרויות הגלומות, בניהול מסמכים אלקטרוני, שיתופיות וצורך גובר באבטחת המידע.

החידושים שנותנים מענה לכל אלה הם המשך התפתחות ה- Workflow ו-BPM, שחקנים גדולים נכנסים ותמונת השוק משתנה, עם כניסת שחקניות גדולות כ-IBM, אשר רכשה את Filenet ואוראקל שרכשה את Stellent, ממשקים חדשים כמו עבודה דרך הווב שהופכת פופולארית, Document Imaging , מסמכי XML שהופכים נפוצים, התאמה אישית, RFID שמאפשר מעקב אחר מסמכים פיזיים הנמצאים בארוניות במשרדי ארגונים וצורך גדל באחסון - ככל שעולה מספר המסמכים, כך גדל הצורך בנפח האחסון. החדשות הטובות הן, שהאחסון גדל בנפח, כאשר במקביל לכך מוזלת העלות לנפח והמהירויות לשינוע הולכות ומואצות.

הפתרונות הבולטים

מספר פתרונות בולטים בתחום ניהול המסמכים בארץ ניתן ןמצוא אצל החברות הבאות: אוראקל מציעה את Oracle Content Database - בסיס מידע ארגוני, מבוסס Oracle Database 10g, הזמין להורדה בחינם. היא גם מציעה את מוצרי ניהול מסמכים של Stellent; אידאה מערכות מידע מציעה פתרונות WorkFlow כמו Office Light, לניהול מספר מאגרי מידע. איכות תעשיות תוכנה מציעה את Muza, פתרון לניהול מסמכים, מחולל מסמכים גראפיים, המעצב, מנתב ומאחסן מסמכים; חשבשבת מציעה את WizDoc, תוכנה לניהול מסמכים ומידע להתקנה באינטרנט או באינטרא-נט. מיקרוסופט - Microsoft SharePoint Portal Server 2003 הוא פתרון מבוסס פורטל ארגוני, לניהול מסמכים ושיתוף. פנמ מציעה את Sequence, פלטפורמת BPM ו-WorkFlow לניהול ומעקב אחר מסמכים המשלימה את פתרון ה-SharePoint של Microsoft; ActionBase מציעה את ActionBase.Net, מערכת למעקב ובקרה אחר מסמכים, המשווק על ידי אדוונטק; Adobe מציעה את LiveCycle WorkFlow לניהול WorkFlow במסמכי PDF שמשווקת קוויקסופט. BMC מציעה מגוון פתרונות WorkFlow לניהול מסמכים; DocPoint - תוכנה לניהול מסמכים, מיילים וידע, עם סריקת מסמכים ישירות לפורמט Pdf; EMC משווקת את EMC Documentum Document Management מסייע בניהול מאגר מרכזי של מסמכים בארגון; IFN - מציעה את FileNet P8 ואת FileNet BPM, וכן את מערכת DriveU עם יכולת תיוק חכמה ו-E-Mail Manager, לניהול ואחסון מסמכי דוא"ל; IBM מציעה פתרונות ניהול מסמכים, המבוססים על ה-Middleware של החברה ויישומים של שותפיה העסקיים. Ligature מציעה את תוכנת ה-OCR ליגטורה NG 6.75; Meridio - מציעה את Meridio 5, לניהול מסמכים גם דרך טלפונים סלולאריים, והתאמה לסביבות Office Exchange Server, אופיס 2007, וויסטה. השיווק של חברת HP; Tibco - מציעה את Tibco BPM, המאפשר הרצת תהליכי WorkFlow עם ממשק גרפי ידידותי למשתמש, משווקת יעל תוכנה ומערכות.

הגנה על המסמכים

חשוב לציין כי יש כיום דרכים רבות ופשוטות להגנה על מסמכים. נדגיש ביניהן את: השמדת עותקים מודפסים, שימוש בסיסמאות, שימוש בתוויות כמו למשל סימן מים מודפס עם התווית "סודי", הצפנה, מידור לאנשים המורשים וניהול זכויות מידע כמו למשל שימוש בטכנולוגיה לניהול מידע (IRM) של מיקרוסופט, הקיימת ב-Windows Server 2003 ומאפשרת להגדיר הרשאות קבצים ברמות שונות, וכן להגביל הדפסה, לשם הקטנת מספר העותקים המודפסים, הגבלת מסגרת הזמן בה ניתן לפתוח קובץ, מניעת פתיחת קבצים המועברים מנמען לא מורשה או שליטה בהודעות דוא"ל.

רמת בשלות גבוהה

ניהול מסמכים נמצא כעת ברמת בשלות גבוהה, עם אחוזי הטמעה גבוהים ו-ROI מהיר ברוב המקרים. 73% שבעי רצון מהפתרון הקיים לנושא זה בארגונם. 55% היו מעוניינים לראות יותר מסמכים מאוחסנים אלקטרונית וסבורים שדבר זה ישפר יכולות האיחזור (לפי סקר CCH). עם זאת, ארגונים רבים מיישמים פתרונות ניהול מסמכים רק במחלקות בודדות או בפרוייקטים ספציפיים ולא בכל הארגון.

לסיכום, כדאי לעקוב אחר השינויים בניהול המסמכים, שהוא תחום חיוני בכל ארגון. הכרתו ויישומו ביעילות, עשויים לתרום רבות, למיצוי ה"זהב" העסקי, הטמון במסמכים.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
ייעול תהליכי עבודה
ייעול תהליכי עבודה במגוון דרכים, גלום בחידושים הרבים, שמציע כיום תחום ניהול המסמכים.
1. מה רמת שביעות הרצון בקרב ארגונים מפתרונות ניהול המסמכים הנוכחיים בהם הם משתמשים?
2. מה החיסכון, בזמן ובכסף, שמציע פתרון ניהול מסמכים יעיל לארגון?
3. כיצד משפיעה המגמה העולמית הדורשת תאימות לחוקים ותקנות על תחום ניהול המסמכים?
4. איך יכול ה-RFID לתרום לניהול מסמכים יעיל?
5. כיצד יכולה טכנולוגייה לניהול מידע (IRM) לעזור לך בניהול מסמכים ואבטחתם ?
6. כמה מפסיד ארגונך על מסמכים שלא תויקו כראוי ומסמכים שהלכו לאיבוד?
7. מה עלול לגרום ליותר מ-70% (!) מהארגונים להתמוטט תוך 3 שבועות?
8. כל כמה זמן מוכפלת כמות הנייר בארגון ממוצע?
9. כמה יעלה פתרון ניהול מסמכים יעיל לארגון ממוצע?
10. כיצד יכול פתרון זיהוי התווים האופטיים (OCR) לתרום לחיסכון בארגון, ומה רמת הדיוק בהתמודדות עם בעיית העברית במסמכים?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב