הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 3 יולי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

9/2/2007
תחקיר מספר 802 - תוכנות האנטי-וירוס כיום

שיתוק מערכת המייל הארגונית, עוד השנה, בעקבות התקפות חסרות תקדים! כך עלול לקרות לארגונים ללא הגנה שכוללת מענה רחב לבעית הוירוסים, כך טוענת חברת האבטחה Postini. כיום, האיומים לא מסתכמים בוירוסים בלבד והם כוללים סוגים רבים של נוזקה, המפריעה לעבודה השוטפת ועלולה לגרום נזק רב, לכל ארגון.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
הגנה בסיסית הכרחית, עדיין מציע האנטי וירוס הקלאסי, אם כי הוא משתכלל והולך.
למרות איומי האבטחה שמתרחבים כיום הרבה מעבר לווירוס הקלאסי ותחום ההאקינג שהולך ומשתכלל, תוכנות אנטי וירוס עדיין חשובות ומשמעותיות בכל ארגון. תוכנות אלה צועדות עם הזמן ומתאימות עצמן להתפתחויות, אלא שחייבים להיות מודעים לכך, בכדי לנצל וליישם זאת בארגון.

בתחילת שנות ה-90, הדגימו שלושה וירוסים חלוציים - Brain, Lehigh ו-Jerusalem2 - פגיעה ב-Boot Sector, בקבצי .com ובקבצי .exe בשנת 1991, פיתח פיטר טיפט את תוכנת האנטי-וירוס הראשונה שידעה להתמודד עם וירוסים אלה.

הווירוס והאנטי וירוס - מאבק הביצה והתרנגולת

מאז הוירוסים מתפתחים ואיתם גם הפתרונות, אם כי נראה שהפתרונות תמיד נמצאים צעד אחד מאחור. האיומים התרחבו הרבה מעבר לוירוסים וכוללים היום מגוון תוכנות וסקריפטים מזיקים למטרות שונות (גניבת ידע, פרסום, ניצול כוח מחשוב). וירוסים מגיעים כעת למחשב במגוון דרכים. חלקם מתחבאים בסקריפטים המשולבים בדפי אינטרנט מסוימים. קיימים אף וירוסים המתחבאים בתוך תמונות, המשולבות בתוך מסמכים. עוד נראים התרחבות האיומים, מתקפות מתואמות, נוזקות מסוג RootKit, שמסתתרות ופותחות פתח לכניסת וירוסים, אתגרים שמציבה מגמת הניידות, וירוסים בסלולר ובמסרים מידיים, מעבר מכתיבת וירוסים כתחביב לפשע וטרור, התמקצעות כותבי הוירוסים והמשך הפצת ערכות הכנת וירוסים מקוונות.

בעבר הופיעו בשוק מגוון פתרונות, לכל סוג נוזקה בנפרד. אך נראה שלאחרונה, מרבית תוכנות האנטי-וירוס המובילות משלבות יכולות זיהוי וחסימה לכלל סוגי הנוזקה. התפתחות חשובה נוספת, היא אפשרות הסריקה וההגנה בזמן אמת ברמת מערכת ההפעלה, שמרבית ספקי תוכנות האנטי-וירוס המובילות שילבו במוצריהם. עוד נראות, מגמות של פרו-אקטיביות וזיהוי התנהגות תהליכים חשודה.

המגמות והחידושיים בתחום

ניתן לסכם את המגמות העיקריות שרואים היום בתחום כ: התרחבות האיומים, וירוסים משתנים, סריקה בזמן אמת, שימוש "לגיטימי" בנוזקה, מתקפות מתואמות, אתגר הניידות, וירוסים בסלולארי, או ב-SMS, וירוסים במסרים מידיים, המניע משתנה מתחביב ותהילה לפשע וטרור, העוסקים בנושא הופכים מחובבים למומחים ויש ערכות הכנת וירוסים מקוונות. החידושים בתוכנות כוללים: זיהוי סוגי נוזקה רבים, פרו-אקטיביות, Behavioral Blocking, גילוי בזמן אמת ומתן הרשאות לתהליכים.

חברות, מוצרים ומשווקים

מעבר לפתרונות Firewall כלליים, יש כיום גם קשת רחבה של פתרונות antivirus אותם מציעות החברות: McAfee, Symantec, Norton, Avast, AVG, Kaspersky Lab, Zone alarm, PANDA (פנדה), Lavasoft, NOD32, Trend Micro. כן ראוי להדגיש כי יש גם לא מעט Free antivirus או free firewall אותם ניתן למצוא באתרי Downloads מוכרים, דוגמת Download.com, Tucows ואחרים. כן נציין כי בארץ, בולטת תוכנת נורטון של חברת סימנטק.

החברות והמוצרים הבולטים כיום, לרבות משווקיהם בארץ, הם: אלאדין שמציעה מוצרי אנטי וירוס ברמת ה-GateWay, שמגנים על תעבורת HTTP, SMTP ו-POP3 היא פיתחה את המוצר AppliFilter, שיודע לתפוס SpyWare ברמת ה-GateWay; BitDefender מופץ על ידי Sec-Ure AV Clam - אנטי-וירוס בקוד פתוח שמופץ בחינם; ESET - מציעה את מוצר האנטי-וירוס NOD 32; Finjan - מציעה קשת התקני אבטחה, לארגונים מגדלים שונים; F-Secure משווקת על REL, Grisoft - מציעה את AVG Anti-Virus ו-AVG Anti-SpyWeare המופצים בחינם לשימוש פרטי. לארגונים מציעה החברה את AVG Anti-Malware; Kaspersky משווקת על ידי Power תקשורת; McAfee מציעה את McAfee Total Protection for Enterprise; Microsoft מציעה את חבילת האבטחה Windows Live OneCare הכוללת אנטי-וירוס, אנטי-ספייוור, FireWall ורכיבים נוספים; Panda Software - מציעה אנטי-וירוס או חבילות הכוללות אנטי-וירוס + Firewall או Internet Security משווקת על ידי פיינזילבר הנדסה; Trend Micro מציעה פיתרון לאבטחה בשם TrendMicro NeatSuite – הנציגה סקיור טרנד; Sophos מציעה את פתרון להגנה בשם Network Appliances – TrekIT. Symantec מציעה את Symantec AntiVirus Corporate Edition שמספק הגנה ותגובה אוטומטיות מפני וירוסים, רוגלות (spyware) ותוכנות פרסום (adware) עבור Windows Vista.

איומים נוספים

מעבר לוירוסים, תולעים ותוכנות שנספחות אליהם, נציין מספר איומים מקבילים: רוטקיט (Rootkits ) - זוהי נוזקה מסוג מיוחד שייחודה הוא ביכולת ההסתתרות; התקפות בהתאמה אישית כאשר אחד אחד הפתרונות המוצעים, הוא Behavioral Blocking - זיהוי התקפות לפי התנהגות התהליכים; Spyware - זוהי נוזקה שתוכננה במיוחד על-מנת לאסוף מידע אישי מהמחשב המותקף; AdWare - זוהי נוזקה שתכליתה לחשוף את המשתמש לפרסום אגרסיבי כנגד רצונו; Keyloggers - אלו הן תוכנות שעוקבות אחרי פעילות המקלדת במחשב היעד, על-מנת לזהות הקלדת סיסמאות ומידע שימושי אחר על-ידי המשתמש והעברתם לעוקב; Bots מסוגים שונים ה"גונבים" חלק מכוח המחשוב של המחשב על מנת לבצע משימות שונות עבור ההאקרים. פישינג (Phishing) הונאות מקוונות, שמיועדות לגנוב פרטים חיוניים, כמו שמות משתמש וסיסמאות.

עוד נציין את גניבת סיסמאות של כרטיסי אשראי, פגיעת Registry , שימוש לא מורשה ב Passwords לכניסה לרשתות, שליטה במחשבים למטרות ספאם (Spam) או חסימת אתרים בפעילות DOS. הבולטים ביותר כיום הם: Ad-Aware, Spyware, Spybot, Trojan (סוס טרויאני), ,keylogger Bots, Maleware, Rootkits ועוד מיני Spy שונים. נדגיש כי לתוכנות adware, spyware או ה-Bot למיניהם, קיימות גרסאות רבות ומגוונות, כך שלא מדובר בסוג אחד של איומים.

חשוב להדגיש כי שימוש בתוכנות הורדת קבצים כמו Kazaa, eMule ואחרות (שלהן גם נציגות עברית באתרים Down.co.il או Goop), היא לא פעם מקור לכניסת הוירוסים. קאזה או אימיול הן אומנם התוכנות הנפוצות ביותר. מצד שני יש גם תוכנות דומות אחרות שמשמשות את אוהדי תוכנות Freeware. גם שימוש בסרגל הכלים של אלקסה (Alexa) או מיני Toolbars אחרים, עלול להיות מקור לצרות מוירוסים או ADAWARE.

גם מיקרוסופט נכנסה לאחרונה לתחום, עם חבילת האנטי-וירוס ומוצרי האבטחה Windows Live OneCare. כמו כן, בויסטה צפויה להיכלל תוכנה מובנית להגנה מ-Spyware בשם Windows Defender (בינתיים ניתנת לרכישה גם בנפרד).

תחזית לעתיד – שנסו מותניים, הווירוס לא יעלם

נראה כי הוירוסים הם תופעה שלא תיעלם בעתיד הנראה לעין וארגונים ייאלצו להמשיך ולהתמודד איתם, תוך הסתגלות מתמדת לשינויים והשתכללות האיומים, כאשר תוכנות האנטי-וירוס ימשיכו להיות בעלות חשיבות גבוהה ביותר. כאשר מדובר בתוכנת אנטי-וירוס שולחנית, הרי שהיא קו ההגנה האחרון בפני התפשטות נוזקה. Frost & Sullivan מעריכה שעד 2012, שוק תוכנות האנטי-וירוס יגדל להיקף של 7.49 מיליארד דולר. ב-2006, הוא עמד על 3.27 מיליארד דולר.

סיכום

חיוני לוודא שהגנת תוכנות האנטי וירוס בארגון, צועדת עם הזמן. כך תבטיח הגנה מיטבית, טיפול מהיר ונזק מינימאלי, במקרים של פגיעה.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  מה עוד בתחקיר?
1. מהם האתגרים בפניהם עומדים פתרונות האנטי וירוס כיום?
2. מדוע ניתן לומר שגם התקן "תמים" ופשוט לכאורה כטלפון סלולארי, אינו מוגן מוירוסים?
3. איך מועברים וירוסים דרך תוכנות מסרים מידיים?
4. איזה נזק עסקי חמור, מנבאת חברת אבטחה בולטת, לארגונים שלא יהיו ערוכים השנה כראוי עם פתרונות אנטי וירוס עדכניים?
5. כמה ימים בממוצע, עומדים לרשות האקרים לניצול Vulnerabilities ארגוניים שמתגלים?
6. מהו המספר המדהים של התקפות DoS (מניעת שרות), שבוצע בכל יום בשנת 2006?
7. מי הוא כותב הוירוסים המודרני? אילו שינויים מהותיים ומדאיגים חלו בו?
8. מתי והאם נראה פתרונות אנטי וירוס בולטים בקוד פתוח?
9. מה הסיבה לכך, שאנטי וירוס איננו מענה מלא לכל איומי האבטחה העיקריים?
10. למה סריקה בזמן אמת, מקבלת כיום מקום מרכזי כל כך?

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב