הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום ראשון 31 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

3/3/2006
תחקיר מספר 753 - SOA כארכיטקטורת העתיד

אחת הבשורות הגדולות ביותר שמביא כיום עולם המחשוב לעולם העסקי הוא הבשורה של SOA. מדובר על ארכיטקטורה מכוונות שירותים שתאפשר לגורמים העסקיים להגיב בקלות ובמהירות לתנאי שוק משתנים, להיות גמישים בתגובה, לנצל מערכות שהיו איים מבודדים בארגון, ומעל לכל אלה לנצל השקעות לטווחי זמן ארוכים יותר. בטווח הארוך, מערכות מבוססות SOA יהיו ליבת המחשוב בארגון. מהי המהות ומהן המשמעויות של תפיסה זאת? מי המוצרים המוצעים ובמה כרוך המעבר לסביבות אלה? על כל זאת ועוד, בתחקיר שלפניך.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
SOA מספקת יתרונות רבים כמו גמישות, פשטות וקיצור תהליכים, אך גם כוללת מספר מחלות ילדות, כמו אתגרי אבטחה שונים, אשר צפויים להיפתר בעתיד.
SOA או Service Oriented Architecture היא תפיסה מרכזית חדשה שנועדה לפשט ולקצר את משך הזמן שבין קבלת דרישה עסקית למימושה והפעלתה על ידי מערך ה-IT. בדרך זו ניתן לתת פיתרון עסקי עובד שמתבסס על ריבוי פלטפורמות ארגוניות, להגיב במהירות לתנאי השוק המשתנים ובעקבות זאת לזכות ביתרונות תחרותיים.

עוד רעיון מרכזי ב-SOA הוא גמישות - לצמצמם את הפער בין הדרג העסקי לדרג הטכנולוגי (דבר שגם מצטרף למגמת מעבר המנמ"ר לעולם העסקי). כך SOA עונה לשאיפה הבסיסית של ארגונים להיות מסוגלים להגיב מהר לשינויים בעולם העסקי, לצד הרצון לשמר השקעות ולהשקיע באופן מינימאלי בשדרוג תשתיות כל 5-10 שנים.

SOA "מסתירה" את הקשת הרחבה של טכנולוגיות מאנשי העסק והמפתחים, מתוך מטרה לאפשר להם להתמקד בפעילות העסקית שאותה רוצים לממש בדרך קלה ומהירה ולממש פתרונות עסקיים, שמתבססים על תהליכים הכוללים אוסף שירותים סטנדרטיים.

מימוש ויישום

כל זאת מממשים באמצעות שימוש נרחב ב-XML ובתשתית המכונה Enterprise Service Bus (שכבת תשתית מיוחדת עבור שכבת השרותים, שאינה תלויה במערכת ההפעלה או בשפת התכנות). ערכים מוספים משמעותיים הם הגדלת הגמישות העסקית במשאבי המידע הקיימים, פשטות בהגדרת ומימוש תהליכים, סטנדרטיות, חיסכון שנוצר על ידי איחוד הדרגתי של תשתיות כמו גם פרודוקטיביות מוגברת שמושגת משימוש מהיר וחוזר במשאבים. SOA מבוססת על סטנדרטים (שפירושם המשכיות, ביטחון בהשקעה שאנו עושים ופתיחות). יתרון נוסף של ה-SOA הוא איחוד תשתיות ומכאן גם חסכון במשאבים.

מצד שני, יש ל-SOA גם חסרונות ו"מחלות ילדות", ובהם אתגרי אבטחה לא פשוטים.

מבנה התפיסה

להמחשת נושא ה-SOA מול ההנהלה, נשווה זאת למערכת שמע, המורכבת משלושה מכלולים (האחד על השני) ושני רמקולים בצדדים: המכלול התחתון הוא התשתית; המכלול האמצעי, הליבה, הוא ה-Enterprise Service Bus, תשתית תוכנה שפועלת על Middleware מבוסס שרותי Web; הממשק הוא המכלול העליון; חסמים, כמו מורכבות ויוקר היישום הם הרמקול השמאלי; מאיצים, הרמקול הימני, הם היתרונות העסקיים כמו זמני תגובה מהירים, גמישות וחסכון.

מ-SOA ל-SOBA ?

Service Oriented Business Architecture או SOBA, הוא מונח שטבעה גרטנר לפני כשנתיים. הוא מתייחס ל-SOA מזווית רחבה מהרגיל - לא רק ארכיטקטורה של שרותים אלא גם פתרון עסקי מלא, המיושם על גבי תשתית SOA. מתבטאת כאן שאיפת הספקים שתקנה מהם את הכל והיא מתבטאת במיוחד ב-SAP NetWeaver, Oracle Fusion ,Services Oriented Modeling של IBM Global Services ופתרון Windows Communication Foundation. יש האומרים כי פתרונותSOBA יחליפו בעתיד את היישומים הארגוניים המתמחים, כ-ERP (Enterprise Resource Planning) ו-CRM (Customer Relationship Management). עד 2007, מעל 70% מהארגונים יישמו SOBA בעבודה מול שותפים עסקיים, כך טוענת חברת גרטנר.

המתחרות בשוק

אלו ה"מתחרות" הבולטות כיום בשוק פלטפורמות ה-SOA: אורקל (Oracle) המספקת פתרון SOBA בשם Fusion Middleware; מיקרוסופט המציעה סט שירותי ווב בשם Windows Communication Foundation (המכונה גם אינדיגו), Ascentn המציע פתרון מבוסס שירותי Web המאפשר להגדיר ולבצע שימוש חוזר בתהליכים עסקיים בשם AgilePoint BPMS; Bea Systems מציעה את התשתית הארגונית WebLogic Platform; CA מציעה את Unicenter WSDM ו-eTrust TransactionMinder לניהול ואבטחת שירותי ווב; HP מציעה ייעוץ בנושא SOA ואתHP OpenView SOA Manager; IBM מספקת פתרון SOA מבוסס WebSphere ואתIBM SOA Foundation; K2K מציע את eHOMES המשמשת כתשתית של SOA Presntation Leyer; סאפ מציעה את SAP NetWeaver, מעין הרחבה של פתרון ה-ERP שלה; SUN מציעה מוצר בשםComposite Application Platform Suite. webMethods מציעה אסטרטגיית מימוש SOA, שרותי ייעוץ ופתרונות (webMethods Fabric), כוללwebMethods Integration Server להפצת שרותים ו-webMethods GLUE לפיתוח שרותים מהיר.

ספקים בולטים נוספים כוללים את קורדיס (בייצוג טלדור, InterSystems ( ו-Software AG (SPL).

ESA - הזווית של SAP

Enterprise Services Architecture (ESA) הוא חזון SAP בתחום ה-SOA. הגדרתו הבסיסית (לפי אתר החברה), היא: פתרונות עסקיים מבוססי שרותים וכלל ארגוניים, המציעים רמות מוגברות של הסתגלות, גמישות ופתיחות, הנדרשים להורדת TCO. זאת, תוך שילוב נסיון החברה ביישומים ארגוניים, עם שרותי ווב וסטנדרטים פתוחים. הבסיס הטכנולוגי לכך הוא SAP Netweaver. ESA מוסיפה שכבה מעל ה-SOA שמאפשרת לאנשים בארצות שונות לנהל ביניהם עסקים, על סמך תפיסה של מכלולים אחדים לעסקים. דהיינו, פתרונות מובנים למודלים כמו הזמנות, בקשת מידע וכדומה, שיובנו בשפות שונות וכך ניתן יהיה לקשר בין הארגון לקהלי יעד חדשים. המערכת גם מאפשרת לשכפל הצלחות, על ידי איתור תשתית המידע שתמכה בפעילות העסקית המוצלחת והטמעתה לתוך תהליכים נוספים.

מה קורה בשוק?

נדגיש, כי למרות שה-SOA תוכננה במקור לשירותים מבוססי Web, ספקים נותנים כיום פתרונות גם לשירותים פנים ארגוניים שכבר קיימים בארגון, ללא קשר להיותם קשורים ל-Web ולכן ניתן להתחיל וליישם את השיטה באופן מיידי.

לפי פיני כהן מ-STKI, ה-SOA היא דבר גדול יותר משרותי Web והיא מכילה אותם בתוכה. יתרונה מתבטא בשינוי מהיר חוצה מערכות. עם זאת, הסטנדרטים עבורה עדיין לא בשלים דיים. פורסטר העריכה שעד סוף 2005 יאמצו 70% מהארגונים הגדולים ו-50% מארגוני ה-SMB פתרונות SOA, לפחות חלקית.

לפי סקר Yankee Group בקרב 300 ארגונים בארה"ב, 2006 תהיה שנת מפנה, בה נראה לראשונה התרחבות ביישומים גדולים של SOA. גרטנר מעריכה כי גישה זו תתבגר תוך עשר השנים הקרובות ותהפוך בטווח הארוך לכלי לטרנספורמציה של ארגונים.

סיכום

SOA מייצגת שינוי אסטרטגי משמעותי ומרכזי בעולם המחשוב. חיוני וחשוב לכל מנהל מחשוב להכיר אותה, לעקוב אחריה, ולהתחיל לחשוב על הזדמנויות ראשוניות לישמה ולו באופן חלקי.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב