הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום ראשון 31 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   


  חיפוש תחקיר
חפש:  בתוך:
 חפש
חפש תחקיר 52 התחקירים האחרונים תחקירים לפי קטגוריות תחקירים לפי שנים
  התקציר השבוע

2/9/2005
תחקיר מספר 727 - SMB - רק תבחר !

כמו נסיך עשיר ויפה תואר שמחזרות אחריו עלמות חן רבות, מרגישים באחרונה יותר ויותר מנמ``רים בשוק ה-SMB (או Small & Medium Business). בשוק זה שהפך להיות ליעד מועדף של מרבית חברות הענק המוכרות, כמו גם חברות שמגיעות אליו מעולם ה-PC, נוצרה תחרות שאין לה אח ורע, על ליבם וכיסם של הארגונים. מאחר ומרבית הארגונים הגדולים והבינוניים בישראל שייכים מעשית לשוק זה, ולאור העובדה שלתחרות השלכה גם בתחום ה-Enterprise ולקורה בו, היא משמעותית כמעט לכל מנמ``ר. מה מציעים הספקים לשוק ה-SMB? מהן ההשלכות המעשיות עבורך? איזה הזדמנויות תגלה? בתחקיר שלפניך.
ראה הדף הפותח

לקט נקודות מפתח חשובות מתוך התחקיר
מרבית ספקי המחשוב מתמקדים כיום בפתרונות ל-SMB. מגמה זו משנה את היצע המוצרים והשירותים העומדים לארגוני ה-SMB, דבר המשפיע על סדר יומו והתנהלותו של המנמ"ר.
המסר העיקרי הוא – מרבית ספקי המחשוב מתמקדים כיום בפתרונות ל-SMB. מגמה זו משנה את היצע המוצרים והשירותים העומדים לארגוני ה-SMB, דבר המשפיע על סדר יומו והתנהלותו של המנמ"ר.

בקרב מרבית הספקים למחשוב, ישנה כיום מגמה של התמקדות ב-SMB (ארגונים בעלי הכנסות הנמוכות ממיליארד דולרים, לפי גרטנר. ארגונים בעלי עד אלף עובדים או עד 200 תחנות, לדעת מומחים אחרים). מגמה זו משנה את היצע המוצרים והשירותים שעומדים בפני ארגוני ה-SMB, ואת התנאים לרכישתם.

מעבר לכך, למגמה החדשה יש השפעה גם ברמת התאגידים, שכן הפתרונות החדשים, מושכים את רף המחירים כלפי מטה, במקביל לקיצור זמני ההתקנה וההטמעה, ולכן גם למנמר"ים בארגון גדול כדאי לעקוב ולהתעדכן בקורה בתחום זה. מדובר גם בשינוי פרדיגמה בתפיסת פתרונות ארגוניים גדולים כ-REP ו-BI, שהיו בעבר נחלת ארגונים גדולים, והם הופכים כיום לנחלת חלק מהארגונים הבינוניים, שהופכים להיות מודעים לתועלות בתחומים אלה.

המיקוד משתנה

בעבר, מיקוד הספקים היה על ה-Enterprise מחד, ועל המחשוב האישי, מאידך. בשנים האחרונות נראית מגמת התמקדות של ספקי המחשוב בשוק ה-SMB. מגמה זו נובעת, בין השאר, מגידול במכירות מוצרים זולים מבעבר. לדוגמא - שוק השרתים שמתחת ל-5,000$ גדל בשנת 2003, הרבה יותר מהגידול בכלל שוק השרתים. עוד השפעות הן ריבוי ארגוני ה-SMB, הזנחת ההיצע לשוק זה במשך שנים ורוויה בשוק התאגידי.

השינוי ברמת הספקים, מתבטא בניסיון של ספקים גדולים להיכנס לשוק ה-SMB "מלמעלה" ושל ספקים גדולים פחות, להיכנס אליו "מלמטה". בעקבות זאת, נוצרת תחרות אגרסיבית, שממנה נהנים הצרכנים. חשוב לציין את מעורבות מרבית החברות הגדולות המוכרות והמשקל שניתן לשוק זה כיום, המתבטא בהקמת חטיבות ייעודיות וכדומה.

מאפייני השוק

אם כן, מהם מאפייני שוק ה-SMB? המאפיין הראשון וה"טבעי" של ארגון כזה, הוא גודלו. במונחים מקומיים מדובר בארגון בו עובדים לכל היותר כמה מאות עובדים. במונחים של מדינות ענק כארה"ב SMB מתייחס גם לארגונים בעלי מספר אלפים בודד של עובדים. מאפיינים נוספים הם: רגישות גבוהה למחיר (לארגון SMB קשה יותר להשיג הנחות מספקים מלארגון גדול); הקפדה על TCO נמוך; תלות רבה יותר בשרותי חוץ, ושימוש בפתרונות "היישר מהקופסא", שכן לארגון קטן לא תמיד יש את המשאבים לביצוע התאמה אישית לפתרונות.

גם היצע המוצרים המותאמים במיוחד לתחום זה, כולל תכונות מיוחדות שנועדו לסייע לארגונים אלה. מדובר במאפיינים דוגמת עלות נוחה, אמצעי תשלום גמישים, קלות התקנה והטמעה ומודולריות.

לסיכום ביניים, נציין כי נראה שה-SMB יהיה בשנים הקרובות המוקד העיקרי לצמיחה טכנולוגית.

וכמה נתונים ממחישים - ההוצאות על שרותי מחשוב הן המובילות בהוצאות SMB לעומת הוצאות מחשוב של ארגונים גדולים. הוצאות אלה צפויות לגדול השנה ב-8.1% ביחס לשנה שעברה, זאת לעומת 6% בלבד בארגונים גדולים, ובארה"ב הן צפויות להסתכם ב-2005 ב-47.7% מכלל הוצאות המחשוב של הארגונים בשנה זו (פורסטר).

על המדף

התחומים העיקריים, בהם מתבטא היצע המוצרים והשירותים לשוק ה-SMB הם: תשתיות, תוכנות, תקשורת, אבטחה ושירותים.

כמעט לכל ספק, יש כיום היצע פתרונות לתחום ה-SMB. אלו כמה דוגמאות, מספקים בולטים: אורקל מציעה את Oracle Database 10g Standard Edition One, אתOracle Application Server 10g Standard Edition One ואת E-Business Suite Special Edition. בנוסף, מציעה החברה את Oracle ERP לארגונים קטנים ובינוניים, במחיר ויכולת גידול שמותאמים במיוחד עבורם; מיקרוסופט מספקת מוצרים רבים לתחום זה כולל Small Business Edition של Office ושרת ה-Windows Small Business Server; סימנטק מציעה מגוון פתרונות אבטחה לארגונים קטנים ובינוניים, ובכלל זה את פתרונות האנטי וירוס שלה ואת פתרון האבטחה המקיף שלה לתחנות הקצה בארגון Symantec Client Security; CAמציעה סל פתרונות רחב בתחום; Cisco(סיסקו) מציעה מגוון ממוצריה בגרסאות לשוק ה-SMB; SAP (סאפ) מספקת פתרונות חומרה כולל מחשבים נייחים וניידים, שרתים, מדפסות וציוד רישות; HP בעלת היצע עשיר לתחום ה-SMB, כולל מחשבים, שרתים, פתרונות אחסון, PDA ומדפסות; IBM (י.ב.מ) מספקת את פתרון המסחר המקוון IBM WebSphere Commerce – Express; Safe-Passage Program מציעה עד 75% הנחה לעוברים מיישומי אורקל לסביבת SAP; SUN מציעה פתרונות לשוק ה-SMB בעיקר בשלושה נושאים: SunRay - פתרון Thin clients המסייע להוזיל עלויות, Star office או Open Office בקוד-פתוח ופתרונות Messaging ושיתוף פעולה. 3COM מציעה לארגוני SMB מוצרים בכל תחומי התקשורת, כולל Lan, WLan, Wan, VoIP, אבטחה (משפחת TippingPoint) וניהול רשתות.

הזדמנויות

במקרים רבים, פתרונות מתקדמים וטכנולוגיה הנמצאות בחזית המחשוב, נוטים להיות יקרים ומורכבים ליישום. עם זאת, דווקא בנושאים אלה, עשוי ארגון SMB למצוא שלל הזדמנויות, ולא בהכרח יקרות או מורכבות כמו OpenOffice, Skype, Google Miniו-Cognos ReportNET.

סיכום

בין אם אתה מנהל בארגון SMB או ב-Enterprise, לתמורות שקורות בשוק מעניין זה, יכולה להיות השפעה ניכרת על החלטותיך, ומכאן החשיבות הרבה למעקב שגרתי אחריו.


לדף הפותח הזמן תחקיר ראה תחקיר דוגמא

  עוד בתקצירים
התפרסם ב-1/5התפרסם ב-3/4התפרסם ב-3/4 לריכוז הארכיונים
שדרוג השליטה ובקרת המובייל כלים לניהול מערך ה-IT GDPR - היישום המעשי לארכיון תקצירים

  תחקירי pCon
איך תחקירי pCon עוזרים?
יש היום, גל צונאמי ענק של טכנולוגיות שצריך להכיר, (1650 טכנולוגיות ונושאים לפי גרטנר). בעבר הספיקו כמה שעות בודדות בשבוע כדי להתעדכן. מאז כמויות המידע גדלו לפחות פי 10 ולכן נדרשות 20-30 שעות בשבוע, כדי לנסות להבין לבד, מה הן אומרות? אנחנו ממיינים ומסננים רק את הטכנולוגיות החשובות ביותר, ומסבירים את המשמעויות וההשלכות המעשיות שלהן. כך אנחנו מסייעים ליהנות מיותר הצלחות מקצועיות! וגם מיותר זמן פנוי וכסף זמין. מעניין? רוצה לדעת עוד?

לפרטים - sub@pcon.co.il טל' 03-9667939 פקס' 03-9660310 או מלא את פרטיך בטופס ההצטרפות בתחתית הדף. קרא גם 103 חוות דעת.

  המצגת השבוע
התרעות pCon!
מבעיות סיכונים ומלכודות

לפני יישום DLP - למניעת דליפת נתונים!
 
פרשת ויקיליקיס שמזעזעת את העולם בחודשים האחרונים, כמו גם פרשת ענת קם, הן קצה הקרחון לבעיה מרכזית שמשפיעה על ארגונים רבים - בעיית דליפת המידע. עובדים רבים מחזיקים במידע רגיש והם ייקחו אותו איתם במקרה של פיטורים. אחרים גורמים לדליפת מידע בעיקר עקב רשלנות, דרך רשתות חברתיות, איבוד סמארטפון או מחשב נייד שמכילים מידע רגיש ביותר. יתרה מזאת, העבודה מרחוק כמו גם קיומן של מצלמות מתקדמות, במספר רב של סלולאריים, מונעות כל אפשרות מעשית, לחסימה הרמטית של דליפת מידע מהארגון. ביחד עם זה, יש כיום ספקיות רבות שמציעות פתרונות שנועדו לצמצם ולמנוע דליפה מבפנים, כאשר שוק ה-DLP, צומח ב-10% בשנה (Network World) .

לצפיה במצגת לחץ כאן  בלוג העורך
איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר 
שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים?

מה הבנתי אחרי 1200 תחקירים טכנולוגיים ואיך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי?

איזה מסר מעשי, מעורר השראה, מלהיב וחשוב, יש לי היום, לאחר שהכנתי 1200 תחקירים טכנולוגיים? איך זה קשור לנכד הג'ינג'י שלי? איך אפשר לסכם 24 שנים ו-1200 תחקירים מקצועיים, בפחות מ-1200 מילים? ...
  הפניות מועילות
על תחקירי pCon הדף הפותח השבוע תחקיר דוגמא חפש תחקיר
הצטרף כמנוי הזמן התחקיר 105 נושאים אחרונים 103 חוות דעת
  מתחמים נוספים
 

מקצוענים

המלצות

דרושים

רכש
רוצה פיתרון אמיתי?...
שעובד? מצליח? ובחינם?

למנהלי מידע שרוצים לבחור טכנולוגיות שמצליחות, להימנע מסיכונים מיותרים ולדעת ממה להיזהר... מחכה דרך קלה ומהירה לגלות לגלות בחינם! את - "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
.

מנהל מידע - צפה עכשיו בסרטון הקצר, ותדע בדיוק במה מדובר. זה חשוב!


במסגרת סדרת מצגות מקצועיות, בלעדיות רק לנרשמים, תגלה:
 • מהן הבעיות הסיכונים והביקורת, על וירטואליזציה, מחשוב ענן, BI ...
 • מה הכי קריטי, בעייתי, מהותי וחשוב, בכל טכנולוגיה?
 • ממה מזהירה שורה של עשרות מומחים מובילים?
 • מה כל מנהל מידע זהיר, חייב, פשוט חייב, לדעת? • כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


   
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב